Волонтерство

ВОЛОНТЕРСТВО

Волонтерська робота є невід’ємною частиною Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця з самого початку. У 1859 році, після битви під Сольферіно, головний ідеолог Міжнародного Руху Жан Анрі Дюнан став фактично і першим його волонтером, організувавши місцеве населення для надання допомоги пораненим на полі бою. Саме враження від цієї події спонукали Анрі Дюнана до написання книжки «Спогад про битву при Сольферіно», яка стала безпосереднім поштовхом до створення Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Міжнародний Рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця – найстаріший наймасштабніший міжнародний волонтерський рух світського характеру.

Сьогодні близько 12 мільйонів волонтерів у всьому світі щодня відіграють неоціненну роль у діяльності Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Не є винятком і Товариство Червоного Хреста України. Наші волонтери задіяні майже в усіх напрямках діяльності, які реалізує Товариство. Кожен волонтер обирає той напрям діяльності, в якому  бачить себе найкраще.

Ви також можете зробити свій внесок у досягнення нашого загального завдання – зробити цей світ кращим, гуманнішим та більш відкритим.

Український Червоний Хрест – найбільша гуманітарна організація в Україні, яка вже понад сто років надає комплексну гуманітарну допомогу та підтримку найвразливішим верствам населення. Волонтери Українського Червоного Хреста кожного дня надають гуманітарну допомогу по всій країні, а саме:

– проводять видачу продуктових та гігієнічних наборів, питної води, та інших речей для забезпечення базових потреб людей;
– допомагають державі у реагуванні на всі надзвичайні ситуації в країні та забезпечують постраждалих усією необхідною допомогою;
– проводять евакуацію людей та транспортування маломобільних людей з ‘’гарячих точок’’;
– загони швидкого реагування Українського Червоного Хреста виїжджають на місця руйнувань житлових будинків разом з ДСНС України, де надають першу допомогу та першу психологічну допомогу постраждалим, беруть участь у пошуково-рятувальних операціях, забезпечують постраждалих водою, перекусами тощо;
– надають психосоціальну підтримку тим, хто цього найбільше потребує;
– впроваджують проєкти з фізичної та психологічної реабілітації;
– відновлюють пошкоджені внаслідок військових дій медичні заклади, житлові будинки тощо;
– будують модульні містечка для тих, хто втратив житло;
– передають громадам автономні засоби електроенергії, котельні тощо для підтримки критичної інфраструктури, медичних закладів та місць проживання внутрішньо-переміщених осіб;
– навчають першій допомозі;
– надають грошову та ваучерну підтримку найвразливішим верствам населення;
– реалізують проєкти з відновлення пошкоджених внаслідок військових дій домогосподарств;
– інформують про мінну небезпеку, найрозповсюдженіші захворювання та здоровий спосіб життя;
– здійснюють догляд вдома за одинокими людьми;
– надають первинну медичну допомогу у віддалених населених пунктах;
– поширюють знання з міжнародного гуманітарного права;
– допомагають тим, хто найбільше потребує підтримки.

Детальніше про діяльність Українського Червоного Хреста

Ні, щоб бути партнером, волонтером, співробітником Українського Червоного Хреста чи отримувати наші гуманітарні послуги не обов’язково бути членом Українського Червоного Хреста. Членство в Українському Червоному Хресті є добровільним, і дає вам змогу підтримувати та вдосконалювати діяльність Українського Червоного Хреста.

Якщо вас змушують придбати членський квиток Українського Червоного Хреста – повідомте, будь ласка, про це на електронну адресу sos@redcross.org.ua

ЩО МЕНІ ДАСТЬ ВОЛОНТЕРСТВО В ЧЕРВОНОМУ ХРЕСТІ?

  • Досвід діяльності в обраній сфері

  • Стабільний особистий внесок у розв’язання соціальних та гуманітарних проблем нашого суспільства

  • Приєднання до високої місії всесвітньо відомого гуманітарного руху зі 150-річною історією

  • Безпосередньо допомога людям, які подарують вам за це посмішки та вдячність 🙂

  • Тренінги за міжнародними стандартами, що допоможуть безкоштовно отримати нові корисні та цікаві знання і навички (надання першої допомоги, розв’язання конфліктів, турбота про себе та інших тощо)

  • Нове коло друзів і однодумців

  • Позитивні емоції у нашій спільній червонохресній родині

Найактивніші з наших волонтерів можуть отримати можливість взяти участь у національних та міжнародних волонтерських заходах (у тому  числі за кордоном), у щорічній Національній волонтерській асамблеї, стати обраним членом Національної волонтерської комісії, отримати унікальну брендовану та сувенірну продукцію і багато інших корисних подарунків!

ІСТОРІЇ ВОЛОНТЕРІВ

СТАТИ ВОЛОНТЕРОМ ДУЖЕ ПРОСТО!

Для того, щоб брати участь в діяльності організації чи у проведенні заходів, необов’язково бути фаховим психологом чи медичним працівником або здобувати відповідну соціальну чи іншу освіту – достатньо мати бажання та 18 років (або навіть 14 – за згоди батьків чи опікунів). 

Заповніть онлайн-анкету чи зверніться до місцевої організації, ознайомтеся з нашою місією та принципами діяльності або візьміть участь у короткому ввідному курсі волонтера та розпочніть діяльність в обраній Вами сфері діяльності Товариства Червоного Хреста України (і необов’язково лише одній!)

Товариство Червоного Хреста України із задоволенням прийме Вас до лав Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Приєднуйтесь до нашої команди.

Відкрийте волонтера в собі!