Адаптація до кліматичних змін

АДАПТАЦІЯ ДО КЛІМАТИЧНИХ ЗМІН

Зміна клімату нашої планети – це реальність сьогодення, яка впливає на наше життя. Вона небезпечна для населення, особливо вразливих його верств, адже призводить до більш частих, інтенсивних та непередбачуваних екстремальних погодних явищ – повеней, посух або сильної спеки. За оцінками Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, кожні 1-2 дні в світі трапляється одна катастрофа, спричинена погодними та кліматичними явищами, що у 2018 році призвело до надання допомоги та порятунку близько 108 мільйонів людей. Ця цифра може подвоїтися до 2050 року.

З 2007 року адаптація до змін клімату стала одним з напрямків діяльності Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, частиною якого є Товариство Червоного Хреста України.

Міжнародний Рух розвиває такі пріоритетні напрямки у сфері адаптації до зміни клімату:

  • зменшення ризиків виникнення стихійних лих, прогнозування, раннє попередження, завчасне реагування, та забезпечення готовності;
  • скорочення ступеню вразливості населення та його нараження на небезпеку внаслідок кліматичних змін, активна співпраця з громадами;
  • послаблення впливу кліматичних змін на здоров’я населення, інтеграція управління кліматичними ризиками в програми охорони здоров’я;
  • відновлення та ремонт пошкодженого житла та майна з урахуванням можливості виникнення надзвичайних погодних явищ в майбутньому;
  • забезпечення життєдіяльності та надання послуг з урахуванням стійкості до кліматичних змін;
  • допомога національним товариствам у розробленні планів підготовки та реагування на кліматичні зміни, а також впровадженні заходів з адаптації та зменшення ризиків у довгостроковій перспективі.

З 2020 року напрямок адаптації до змін клімату розвиває і Червоний Хрест України. Тепер цей напрямок відображений у Стратегії розвитку Товариства Червоного Хреста України на 2021-2025 роки і має такі стратегічні цілі:

  1. Товариство впроваджує картографування змін клімату, аналіз ризиків та найкращі практики для запобігання стихійним лихам, раннього попередження, підготовки та реагування на надзвичайні ситуації, відновлення для вирішення та зменшення наслідків зміни клімату, а також для підтримки довгострокової сталості громад.
  2. Товариство зміцнює та розширює партнерські відносини з різними міжнародними, національними та місцевими зацікавленими сторонами щодо нагальності змін клімату та проводить діалоги стосовно політики у цій сфері з метою підвищення свого впливу та ефективності.
  3. Товариство підвищує обізнаність населення про сучасні та майбутні кліматичні ризики шляхом поширення знань, проведення тренінгів у громадах та збільшення комунікаційних кампаній у сфері зміни клімату.
  4. Товариство має на меті зменшити викиди CO2 шляхом мінімізації вуглецевого сліду і робить свій внесок у обмеження довгострокових наслідків зміни клімату від своєї діяльності на вразливе населення та навколишнє середовище.

Наші волонтери та співробітники:

  • організовують прибирання парків, річок і озер;
  • висаджують дерева;
  • шиють та поширюють екоторби;
  • беруть участь у кампаніях партнерських організацій;
  • влаштовують інформаційні кампанії тощо.

Зміна клімату – проблема, що стосується нас усіх. І кожен може змінити дещо в своєму житті, аби наша планета – і ми разом із нею – були здоровішими. Піклуймося про природу разом!