Соціальні послуги та догляд вдома

СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ ТА ДОГЛЯД ВДОМА

Департамент охорони здоров’я Товариства працює в трьох основних напрямках діяльності:

По-перше це освіта громад і імунізація, щоб підвищити усвідомлення членів громади з питань охорони здоров’я, посилити здатність громади реагувати на надзвичайні ситуації, таких як спалахи епідемій, шляхом залучення членів громади до активної участі у визначенні пріоритетів, розробці і ухваленні рішень, плануванні та впровадженні заходів для поліпшення здоров’я. ТЧХУ виступає надійним помічником медичних структур в успішній реалізації державної Програми з Covid-вакцинації і здійснення масштабної інформаційної кампанії з підтримки імунізації населення.

По-друге це охорона здоров’я в кризових ситуаціях, протягом значного періоду часу здійснюється високопрофесійна спеціалізована допомога первинній ланці медицини в кризових умовах збройного конфлікту на Сході України.

Третій напрямок – соціальні послуги та догляд вдома.

Патронажна служба, заснована в 1961 році, має на меті надавати безкоштовну медичну допомогу, здійснювати догляд та соціально-побутове обслуговування самотніх непрацездатних громадян похилого віку, людей з інвалідністю, ветеранів війни та праці, а також проводити освітні та профілактичні програми серед населення.

Крім надання медичної допомоги за призначенням лікарів, патронажні сестри здійснюють індивідуальний догляд за хворими, вирішують багато питань, пов’язаних з наданням побутових послуг, організацією консультацій лікарів, влаштуванням пацієнтів до будинків-інтернатів тощо.

Незважаючи на припинення централізованого державного фінансування патронажної служби, Товариство продовжує розвивати діяльність Служби за підтримки партнерів і кошти місцевих бюджетів. Зокрема, у 2017-2018 році впроваджено новий концептуальний підхід до надання послуг на дому, пілотний проект запущений за підтримки Міжнародного Комітету Червоного Хреста у Донецькій і Луганській областях, де 57 патронажних сестер регулярно відвідують 352 підопічних.

Товариство разом зі Швейцарським Червоним Хрестом з однієї сторони розвиває волонтерство у системі патронажні служби, а з іншої вивчає досвід колег з методів надання кваліфікованої допомоги. Планується розпочати спільну діяльність у одній з пілотних областей.

Завдяки співпраці з Німецьким Червоним Хрестом частково продовжується діяльність патронажних сестер у Івано-Франківській і Львівській областях, заплановано розширення ще в трьох областях на північному сході України. Протягом 2018 року в проекті працювали 30 патронажних сестер, які надали послуги соціально-побутового та гігієнічного характеру 182 підопічним Червоного Хреста в 21 населеному пункті.