Соціальні послуги та догляд вдома

СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ ТА ДОГЛЯД ВДОМА

Соціальні помічники Товариства Червоного Хреста України здійснюють догляд вдома одиноких або умовно одиноких людей похилого віку, які потребують сторонньої допомоги.

Послуги з догляду вдома в Товаристві Червоного Хреста України існують ще з 1961 року, коли була заснована патронажна служба, яка на безкоштовній основі здійснювала догляд за самотніми непрацездатними людьми похилого вік. До 2017 року діяльність патронажної служби фінансувалось державою, і з 2017 року у послугах догляду вдома був запроваджений новий концептуальний підхід, і за підтримки партнерських організацій Червоного Хреста цей проєкт продовжив свою діяльність лише в Луганській та Донецькій областях, і потім був розширений ще в декількох областях України.

З початком повномасштабного вторгнення рф в Україну, були мобілізовані усі можливі ресурси задля масштабування діяльності догляду вдома та надання допомоги більшій кількості людей, які цього потребують. Наразі близько тисячі соціальних помічників по всій території України надають допомогу та підтримують понад 5500 підопічних.

Соціальні помічники надають допомогу у побутових справах (здійснюють прибирання оселі, приготування їжі, заміну постільної білизни), допомагають вирішувати соціальні питання (супровід до лікаря; закупівля та доставка продуктів харчування, води та інших базових товарів; допомога в оплаті комунальних послуг;спільні прогулянки тощо), надають гігієнічні послуги, і найголовніше – спілкуються та емоційно підтримують підопічних, що є дуже важливим для самотніх людей похилого віку у такі складні для країни час.

Супровід підопічних здійснюється згідно наявних ресурсів обласних організацій Товариства Червоного Хреста України та відповідності потенційного підопічного цільовим групам проєкту.