Донорство крові

ДОНОРСТВО КРОВІ

Український Червоний Хрест підтримує державу у популяризації донорського руху та заохочує людей ставати донорами крові та її компонентів. У рамках популяризації донорства крові Український Червоний Хрест:

  • розповсюджує інформаційні матеріали про користь та особливості здачі донорської крові, рекомендації та дії перед, під час і після донації крові;

  • у співпраці із обласними центрами служб крові організовує донорські акції та інші заходи із популяризації донорського руху;

  • розвиває напрям донорства крові серед волонтерів та співробітників;

  • залучає та мотивує населення громад до здачі донорської крові;

  • підтримує та надає допомогу донорам крові.

Для збору потреб у донорській крові Український Червоний Хрест у різних куточках країни тісно співпрацює з обласними центрами служби крові та їх відділеннями у громадах, районними відділеннями трансфузіології, медичними закладами тощо. Для популяризації донорського руху й залучення нових донорів Український Червоний Хрест проводить відповідні тематичні заходи, розповсюджує інформаційні матеріали про донорство крові, мотивує людей до добровільного донорства та всіляко підтримує почесних донорів крові.

Донорство крові під час пандемії COVID-19

Під час пандемії COVID-19 різко знизилася кількість донорів крові. У медичних закладах по всій країні катастрофічно не вистачало донорської крові. Український Червоний Хрест організував масштабну Всеукраїнську кампанію з донорства крові та поширював інформацію про безпечне донорство крові з метою підтримки людей із важкими захворюваннями, наприклад онкологічними хворобами та захворюваннями системи крові. Для цієї кампанії були залучені відомі українські зірки шоу-бізнесу та спорту (В’ячеслав Довженко, Тарас Цимбалюк, Владислав Никитюк, Роман Семисал, Роман Ясіновський). Напередодні Всесвітнього дня донора крові Український Червоний Хрест спільно з Міністерством молоді та спорту України ініціював Всеукраїнську довгострокову донорську акцію «Перемога у нас в крові». В результаті за перші декілька тижнів до акції долучилось майже 8 тисяч донорів крові в усіх регіонах України.

Донорство крові під час війни 

З перших днів повномасштабної війни в Україні через зростання великої кількості постраждалих Український Червоний Хрест надавав допомогу обласним центрам служби крові в організації пунктів донорства крові та залученні людей до кровоздачі. У різних куточках країни проводилися й продовжують проводитися заходи із популяризації донорського руху та залучення людей до здачі крові. Донорська кров йде на потреби медичних закладів й порятунку тих людей, які цього найбільше потребують.

Донорство крові – один з простих способів врятувати людське життя, адже одна донація крові може допомогти трьом людям. Близько тридцяти хвилин вашого часу — користь для організму та порятунок людського життя. Здати донорську кров ви можете в найближчому до вас відділені центру служби крові. Також ви можете стати частиною команди Українського Червоного Хреста, та взяти участь у заходах присвячених донорству крові у вашому регіоні.