Донорство крові

ДОНОРСТВО КРОВІ

Червоний Хрест України є сильним партнером Держави з популяризації донорського руху, в тому числі у створенні позитивного іміджу донора крові.

Товариство проводить адвокаційні заходи щодо захисту прав донорів крові, залучає, мотивує, підтримує і вшановує донорів крові та її компонентів.

Організації Товариства Червоного Хреста України тісно співпрацюють з обласними центрами служби крові та їх відділеннями на місцях, районними відділеннями трансфузіології, державними установами (Департаментами сім’ї, молоді та спорту), неурядовими організаціями, вищими навчальними закладами тощо. Проводяться регулярні заходи із залучення донорів. Регулярно проводяться відзнаки почесних донорів, активістів та пропагандистів донорського руху. 

Під час пандемії COVID-19 різко знизилася кількість донорів крові, і відповідно, у лікарнях країни катастрофічно не вистачало донорської крові. Тому Товариство Червоного Хреста України організувало масштабну Всеукраїнську кампанію донорства крові і поширення інформації про безпечне донорство з метою підтримки людей із важкими захворюваннями, наприклад онкологічними захворюванням та захворюваннями системи крові. Тоді почалася співпраця з акторами та спортсменами із популяризації донорства крові, а також з співробітниками Збройними Силами України щодо залучення військових до донорства крові. Напередодні Всесвітнього Дня донора крові Товариство Червоного Хреста України спільно з Міністерством молоді та спорту України ініціювало Всеукраїнську довгострокову донорську акцію «Перемога у нас в крові». В результаті за перші декілька тижнів до акції долучилось майже 8 тисяч донорів крові в усіх регіонах України. Це в 2,5 рази більше, ніж в період до пандемії (2019 р.)