Про Міжнародний Рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

МІЖНАРОДНИЙ РУХ

Міжнародний Рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця – це найбільша гуманітарна організація в світі. Керуючись основоположними принципами, Рух надає допомогу постраждалим від надзвичайних ситуацій і збройних конфліктів. 

Рух має в своїх лавах до 100 млн волонтерів та співробітників із 192 країн світу. Він складається з трьох компонентів: 

  • Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ); 
  • Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ і ЧП);
  • 192 національні товариства Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Міжнародний комітет Червоного Хреста

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ), який був заснований у 1863 році, працює по всьому світу, надаючи допомогу людям, постраждалим від збройних конфліктів, допомагаючи в розшукові зниклих безвісти через воєнні дії, а також поширюючи знання про норми міжнародного гуманітарного права (МГП), що захищають жертв війни. Будучи незалежною і нейтральною організацією, він володіє передбаченим Женевськими конвенціями 1949 року мандатом на те, щоб виступати хранителем міжнародного гуманітарного права та нейтральним гуманітарним посередником між сторонами збройних конфліктів.  Від самого створення МКЧХ знаходиться в Женеві. Членами Асамблеї МКЧХ, згідно зі Статутом МКЧХ, можуть бути лише громадяни Швейцарської Конфедерації, але в місіях МКЧХ у понад 80 країнах світу є понад 14 тисяч співробітників з усіх усюд.  МКЧХ фінансується в основному за рахунок добровільних пожертв урядів та національних товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. 

www.icrc.org 

Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ і ЧП) – це всесвітня гуманітарна організація, яка координує та направляє міжнародну гуманітарну допомогу у місця природних і техногенних катастроф, й сприяє побудові стабільних та мирних суспільств. Її місією є полегшення життя вразливих категорій людей шляхом мобілізації сили гуманності. 

МФТЧХ і ЧП співпрацює з національними товариствами в рамках реагування на катастрофи по всьому світу. Рятувальні операції також включають в себе освітній компонент, включаючи програми реагування на надзвичайні ситуації, охорону здоров’я та догляду, популяризації гуманітарних цінностей. 

Зокрема, Федерація підтримує програми зі зменшення ризиків та боротьби з поширенням соціально-небезпечних хвороб, таких як ВІЛ, туберкульоз, COVID-19, гепатитів В і С тощо. Організація також протидіє дискримінації та насильству, поширює інформацію про права людини,  сприяє наданню допомоги біженцям і внутрішньо переміщеним особам у місцях їхнього перебування. 

www.ifrc.org

Національні Товариства

192 національні товариства у всьому світі формують мережу Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. 

Кожне національне товариство базується на роботі спеціалістів та волонтерів, які надають широкий спектр послуг: від реагування на надзвичайні ситуації та допомоги постраждалим від збройних конфліктів, до навчання навичкам надання першої допомоги і відновлення родинних зв’язків. 

Національні товариства співпрацюють з органами влади в якості незалежних партнерів, підтримуючи уряди у сфері реалізації гуманітарної політики.  Їх знання та досвід, робота з суспільством та розгалужена інфраструктура надає змогу Руху швидко реагувати на потреби людей та надавати оперативну допомогу.

Волонтери національних товариств часто є першими, хто реагує на надзвичайні ситуації та допомагають постраждалим до моменту, коли прийде додаткова підтримка. Широка мережа волонтерів та працівників відіграє суттєво важливу роль у забезпеченні різних програм, які реалізуються на постійній основі.

Товариство Червоного Хреста України (ТЧХУ) є повнопровним, незалежним членом Руху. ТЧХУ здійснює свою гуманітарну діяльність відповідно до свого власного статуту та національного законодавства України. Воно складається з регіональних відділень під керівництвом Національного комітету Товариства Червоного Хреста України, який знаходиться в Києві.

Кожні чотири роки, компоненти Руху зустрічаються з державами, які підписали Женевські конвенції, на Міжнародній конференції Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, яка є вищим дорадчим органом Руху. Виконуючи свою місію, Рух керується своїми Основоположними принципами, а саме: гуманність, неупередженість, нейтральність, незалежність, добровільність, єдність і універсальність. Кожен компонент Руху зобов’язаний поважати та відстоювати їх.

Під час своєї гуманітарної діяльності кожен компонент Руху зобов’язаний неухильно дотримуватися рішень, прийнятих у резолюціях Міжнародної конференції, міжнародного гуманітарного права та законодавства тієї країни, де він знаходиться.