Відновлення України

Відновлення України

Одним з пріоритетних  напрямів діяльності Українського Червоного Хреста сьогодні є відбудова України. У координації з Урядом, органами місцевої влади та відомствами різних рівнів, фахівці Українського Червоного Хреста реалізують проєкти покликані відбудувати, відновити та реконструювати пошкоджені заклади освіти, медичні установи, житлові багатоповерхові будинки, об’єкти цивільної та енергетичної інфраструктури; забезпечувати громади, прихистки та лікарні генераторами та енергоефективним обладнанням для роботи соціально важливих об’єктів під час відключень електроенергії та надзвичайних ситуацій.

Будівництво прихистків, реконструкції соціально важливих об’єктів

Від початку повномасштабного вторгнення спеціалістами напрямку Відновлення реалізовано ряд надважливих проєктів, а саме:

У 2022 році у Львові Український Червоний Хрест побудував Центр матері та дитини «Незламні матусі». Площа центру становить понад 1300 квадратних метри. Одночасно у ньому можуть проживати понад 100 вагітних жінок зі своїми дітьми. У 2023 році прихисток номіновано на найпрестижнішу архітектурну премію ЄС –  премію Європейського Союзу імені Міса ван дер Рое – European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award 2024. Її вручають за найкращі проєкти в галузі сучасної архітектури.

У квітні 2023 року у Львові відкрито новий корпус реабілітаційного центру «Незламні» UNBROKEN. «Незламні» – це 7 поверхів, 4 тисячі квадратних метрів, 54 ліжкомісця, надсучасне обладнання та передові технології з реабілітації. Щороку тут зможуть отримувати допомогу 10 тисяч українців, які отримали важкі травми. Нині тут вже займаються пацієнти з травмою спинного мозку, черепно-мозковою травмою, ампутаціями, травматологічними ураженнями або з ураженнями опорно-рухового апарату.

19 вересня 2023 року у Лютежі на Київщині відкрито відновлену Державну реабілітаційну установу «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю», що була пошкоджена на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році. Загальна вартість проєкту становить майже 14 млн гривень і реалізовано його завдяки підтримці Люксембурзького Червоного Хреста. Відтепер, у стінах центру одночасно можуть проходити якісну реабілітацію 136 людей з інвалідністю. На базі Центру працюють терапевти, ортопеди, невропатологи, психотерапевти, психологи, фізіотерапевти та педіатри.

У листопаді 2023 року у Чернігові відкрито модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб на 112 квартир. Це 7 багатоквартирних двоповерхових будинків, повністю укомплектованих меблями та побутовою технікою для кухні, меблями для спальні, вітальні та ванної кімнати для комфортного проживання. Проєкт реалізовано спільно з місцевою владою міста Чернігова та Чернігівською державною військовою адміністрацією. Для будівництва модульного містечка Український Червоний Хрест залучив понад 157 млн гривень.

Сьогодні у Житомирській, Закарпатській та Київській областях Український Хрест будує прихистки для людей, що залишились без житла через війну.

Більш того, після деокупації Київщини, нами відновлено 2000 метрів лінії електропередач у Горенці та Мощуні, таким чином у понад 500  будинках знову з’явилась електроенергія.

Підтримка об’єктів критичної інфраструктури, облаштування прихистків

З початку війни Український Червоний Хрест передав у громади майже 1000 генераторів різної потужності. Зокрема забезпечив ними 35 вокзалів  Укрзалізниці по всій країні.

Наразі триває реалізація проєкту «Доступ до безпечної води» для населення у громадах Дніпропетровщини, що мають значний дефіцит питної води через знищення Каховської ГЕС. У рамках цієї програми здійснюється передача станцій очистки води для потреб громад.  Сьогодні вже працює чотири такі установки,  кожна має потужність очищення до від 1000 до 1500 літрів на годину. Всього планується доставити 15 таких станцій. А щоб забезпечити їх ефективну роботу, понад 40 співробітників і волонтерів Українського Червоного Хреста вже пройшли інтенсивний тренінг з експлуатації станцій і готові бути операторами даного обладнання.

З метою оптимізації системи теплопостачання у місті Охтирка на Сумщині, фахівці Українського Червоного Хреста продовжують реалізацію проєкту із облаштування індивідуального опалення для населення. Мова йде про 400 квартир в одноповерхових та багатоповерхових багатоквартирних житлових будинках. У результаті теплом буде забезпечено понад  900 осіб, а навантаження на мережу централізованого опалення мережу буде зменшено.

Понад 6500 квадратних метрів сучасних віконних конструкцій встановлено на всій території України, як у житлових мультиповерхових будинках, так і в медичних та освітніх установах, таких як школи, ліцеї та інші, що постраждали від обстрілів.

Громади по всій Україні отримали понад 29 000 буржуйок для проходження осінньо-зимового періоду під час війни.