Про Український Червоний Хрест

ПРО УКРАЇНСЬКИЙ ЧЕРВОНИЙ ХРЕСТ

Український Червоний Хрест – найбільша гуманітарна організація в Україні, яка вже понад сто років надає комплексну гуманітарну допомогу та підтримку найвразливіших верств населення. Український Червоний Хрест реалізує свою гуманітарну діяльність по всій країні: 24 обласних та майже 200 районних організацій, в яких понад 8000 волонтерів кожного дня надають допомогу та підтримку населенню, а саме:
– забезпечують гуманітарною допомогою людей, у вигляді продуктів харчування, питної води, гігієнічних наборів та інших речей для покриття базових потреб людей;
– допомагають державі у реагуванні на всі надзвичайні ситуації в країні: допомагають в евакуації людей та транспортують маломобільних людей з ‘’гарячих точок’’; реалізують проєкти з подолання наслідків надзвичайних ситуацій та комплексної гуманітарної допомоги постраждалим;
– загони швидкого реагування Українського Червоного Хреста виїжджають на місця руйнувань житлових будинків разом з ДСНС України, де надають першу допомогу та першу психологічну допомогу постраждалим, беруть участь у пошуково-рятувальних операціях, забезпечують постраждалих водою, перекусами тощо;
– надають психосоціальну підтримку тим, хто цього найбільше потребує;
– впроваджують проєкти з фізичної та психологічної реабілітації;
– відновлюють пошкоджену внаслідок війни інфраструктуру;
– будують модульні містечка для тих, хто втратив житло;
– передають громадам автономні засоби електроенергії, котельні тощо для підтримки критичної інфраструктури, медичних закладів та місць проживання внутрішньо-переміщених осіб;
– навчають першій допомозі;
– надають комплексну гуманітарну підтримку внутрішньо переміщеним особам;
– надають грошову та ваучерну підтримку найвразливішим верствам населення;
– реалізують проєкти з відновлення пошкоджених внаслідок військових дій домогосподарств;
– інформують про мінну небезпеку, найрозповсюдженіші захворювання та здоровий спосіб життя;
– здійснюють догляд вдома за одинокими людьми;
– надають первинну медичну допомогу у віддалених населених пунктах;
– поширюють знання з міжнародного гуманітарного права;
– допомагають тим, хто найбільше потребує підтримки.

Діяльність Українського Червоного Хреста регламентується Законом України “Про Товариство Червоного Хреста України” 2014 р., Законом України “Про символіку Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала в Україні” 2010 р., Указом Президента України від 28.10.1992 №548/92 “Про Товариство Червоного Хреста України”, а також Статутом Товариства Червоного Хреста України та дотримується Основоположних принципів Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Міжнародний комітет Червоного Хреста визнав Український Червоний Хрест національним товариством Червоного Хреста 29 вересня 1993 р., а рішенням ІХ сесії Генеральної Асамблеї Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Український Червоний Хрест прийнято колективним членом Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Український Червоний Хрест здійснює свою гуманітарну діяльність у тісній співпраці та кооперації з органами державної влади та місцевого самоврядування, громадськими організаціями, корпоративним сектором, а також партнерами та колегами по Міжнародному Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Український Червоний Хрест – потужна і визнана суспільством організація, яка разом з громадськістю відповідає на гуманітарні та соціальні виклики, перетворюючи співчуття на дію. Ми допомагаємо тим, хто найбільш цього потребує!

НАШЕ БАЧЕННЯ

Український Червоний Хрест завжди допомагає вразливим верствам населення та розвиває спроможність суспільства попереджати і долати гуманітарні й соціальні кризи.

НАША МІСІЯ

Перший осередок Червоного Хреста на території України з’явився в листопаді 1867 року в Сімферополі, другий – у грудні того ж року в Кам’янці-Подільському. Протягом наступних років осередки Червоного Хреста Російської та Австро-Угорської імперії почали з’являтися по всій території сучасної України. Як незалежне національне товариство Український Червоний Хрест розпочав свою гуманітарну діяльність 18 квітня 1918 року, після першого свого з’їзду в м. Києві. Його батьками-засновниками стала група громадських діячів-медиків на чолі з Євменом Лукасевичем і Борисом Матюшенком. А після проголошення незалежності України в 1991 році Український Червоний Хрест здобув і  міжнародне визнання.

СТРУКТУРА

Структура Українського Червоного Хреста слідує адміністративній структурі України з обласними і місцевими організаціями по всій країні. Мережа організацій, волонтерів Українського Червоного Хреста охоплює всю країну.
Український Червоний Хрест складається з організацій національного (центрального), регіонального та місцевого рівнів.

 • Національний (центральний) рівень
  Національний комітет Українського Червоного Хреста
  виконавчий орган, який координує діяльність Українського Червоного Хреста по всій Україні.

 • Регіональний рівень
  Oбласні організації Українського Червоного Хреста
  Обласні організації є складовою частиною Українського Червоного Хреста і здійснюють гуманітарну діяльність у відповідній області.

 • Місцевий рівень
  Міські, районні та міськрайонні організації Українського Червоного Хреста
  Вони є складовою частиною відповідних обласних організацій Українського Червоного Хреста і здійснюють свою гуманітарну діяльність у відповідних містах чи районах.

 • Первинний рівень
  Первинні організації (осередки) Українського Червоного Хреста
  Осередки створені за місцем роботи, проживання чи навчання громадян, які є складовою частиною відповідних місцевих організацій Українського Червоного Хреста і організаційно їм підпорядковані.