Розповсюджені питання

  1. Як можна стати членом Товариства Червоного Хреста України?

Членом Товариства можуть бути громадяни України, іноземні громадяни, а також особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, визнають Статут Товариства, Кодекс поведінки членів, волонтерів та працівників організацій Товариства, сплачують вступні та щорічні членські внески. Членство в Товаристві відкрите без обмеження граничного віку для всіх незалежно від національних, расових, класових, релігійних та мовних ознак або ідеологічних переконань. Прийом у члени Товариства здійснюється на підставі письмової або усної заяви фізичної особи на ім’я Президента Товариства про бажання стати членом Товариства. Фізична особа на підставі зазначеної заяви набуває статусу члена Товариства після сплати вступного внеску та отримання посвідчення члена Товариства.

  1. Як стати волонтером Товариства Червоного Хреста України?

Товариство Червоного Хреста України із задоволенням прийме вас до своїх лав. Якщо ви бажаєте долучитися до дружнього волонтерського руху Товариства, будь ласка, заповніть Анкету волонтера.

  1. Чим займається Товариство Червоного Хреста України?

Товариство Червоного Хреста України – всеукраїнська добровільна громадська гуманітарна організація. Товариство допомагає державі у наданні медичної і гуманітарної допомоги під час збройних конфліктів та в мирний час, бере участь у надання міжнародної допомоги у разі катастроф і надзвичайних ситуацій, забезпечує медико-соціальну допомогу найменш соціально захищеним верствам населення.

«…Зазначена мета досягається неупереджено, без будь-якої дискримінації за національною, расовою, статевою, релігійною, мовною, класовою ознаками чи політичними переконаннями або на будь-яких інших аналогічних підставах…»

(Зі Статуту Товариства Червоного Хреста України)

  1. Кому допомагає Товариство Червоного Хреста України?

Будь-яка людина, яка потрапила у скрутну ситуацію – самотність, хвороба, бідність, безробіття, втрата родинних зв’язків, надзвичайна ситуація чи збройний конфлікт – може звернутися до працівників Червоного Хреста. Підопічні Товариства – це самотні малозабезпечені громадяни літнього віку, інваліди, ветерани та інваліди війни та праці, внутрішньо переміщені особи та інші верстви населення, які потребують соціальної допомоги. Проте часто можливість отримати допомогу залежить від програм Товариства, які реалізуються наразі, де чітко означені критерії бенефіціарів з вищезазначених категорій населення.

  1. Мені потрібна допомога. Як я можу її отримати?

Будь ласка, зверніться з пакетом документів, які підтверджують вашу особу та обґрунтовують важкі життєві обставини у організації Товариства Червоного Хреста України за місцем проживання або реєстрації. Вам підкажуть, коли і як можна отримати допомогу – посилання з контактами.

  1. Яку саме допомогу я можу отримати?

У залежності від програм Товариства, які реалізуються наразі, де чітко означені критерії бенефіціарів з найуразливіших категорій населення,

та можливостей організацій Товариства Червоного Хреста України ви можете отримати матеріальну (одяг, взуття, засоби гігієни, продукти, продуктові, фармацевтичні ваучери тощо), психосоціальну допомогу, послуги патронажної служби Товариства тощо. Будь ласка, зверніться з пакетом документів, які підтверджують вашу особу та обґрунтовують важкі життєві обставини/стан здоров’я, у найближчу до вас організацію Товариства Червоного Хреста України. Вам підкажуть, яку ви можете отримати допомогу – посилання з контактами.

  1. Що таке загони швидкого реагування Червоного Хреста? Як стати волонтером загону?

Загони швидкого реагування беруть участь у гуманітарних операціях з надання населенню першої допомоги, медико-соціальної та психосоціальної підтримки, для проведення евакуації населення, яке постраждало внаслідок надзвичайної ситуації, організації таборів для тимчасового розміщення постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій і пунктів харчування для них тощо.

Також волонтери загонів беруть участь у реалізації благодійних програм з надання гуманітарної допомоги постраждалим і вразливим категоріям населення. Зазвичай, члени загонів по всій Україні здійснюють патрулювання масових заходів (концертів, святкових подій, спортивних змагань, мітингів), проводять тренінги з надання першої допомоги, мінної безпеки тощо. Якщо ви бажаєте долучитися до дружнього загону швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України, будь ласка, заповніть Анкету волонтера.

  1. Як зробити благодійний внесок для допомоги Товариству Червоного Хреста України?

Дякуємо вам за бажання допомогти! Ви можете надати матеріальну чи фінансову допомогу, а також стати волонтером (посилання на питання про волонтерство). Якщо ви бажаєте надати фінансову допомогу, ви можете перерахувати кошти онлайн через посилання Ammado,перерахувати кошти на банківський рахунок …, або допомогти, звернувши увагу на наші скриньки допомоги, розміщені у громадських місцях. Для того, щоб поділитися речами, будь ласка, зверніться у найближчу організацію Товариства Червоного Хреста України. Наші фахівці розкажуть, які речі зараз найнеобхідніші, і приймуть вашу допомогу із щирою подякою (посилання з контактами).

  1. Я хочу навчитися надавати першу допомогу і отримати сертифікат Товариства Червоного Хреста України. Де і як я можу це зробити?

Будь ласка, зверніться у найближчу до вас організацію Товариства Червоного Хреста України. Вам підкажуть, коли буде наступний набір на курси навчання навичкам надання першої допомоги, де ви отримаєте важливі навички, які можуть врятувати життя, – посилання з контактами.

  1. Я хочу стати донором крові. Де і як я можу це зробити?

Будь ласка, зверніться у найближчу до вас організацію Товариства Червоного Хреста України. Вам підкажуть, у яку медичну установу ви можете звернутися, щоб безоплатно здати кров та допомогти врятувати життя – посилання з контактами.

  1. Яке місце в Міжнародному Русі Червоного Хреста займає Товариство Червоного Хреста України?

Міжнародний Рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця – це найбільша гуманітарна мережа в світі. Керуючись принципами нейтральності й неупередженості, Рух надає допомогу постраждалим від надзвичайних ситуацій і збройних конфліктів. Він складається з трьох компонентів:

  • Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ)
  • Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ і ЧП)
  • 190 Національних Товариств Червоного Хреста, в тому числі і Товариство Червоного Хреста України.
  1. Мені потрібно розшукати та відновити зв’язок із родичем, втраченим внаслідок Другої світової війни, інших збройних конфліктів, стихійного лиха, надзвичайних ситуацій та міграції . Як я можу це зробити?

Розгалужена мережа організацій Товариства Червоного Хреста України, яка охоплює всю територію України, дає змогу громадянам звертатися з запитами по розшуку до будь-якого найближчої організації Червоного Хреста України. Всі послуги з розшуку та відновленню родинних зв’язків надаються безкоштовно та відповідають праву людини на збереження особистої інформації (принцип конфіденційності). Кожну заяву ми ретельно розглядаємо та використовуємо всі доступні ресурси для розшуку. Контакти служби розшуку Товариства – Завідувач відділом – Царюк Ірина Юріївна,  тел.: 044-2351096, 044-2263438, e-mail: rfl@redcross.org.ua.

  1. Що таке МГП?

Міжнародне гуманітарне право (МГП) – галузь міжнародного права, головна мета якої полягає в гуманізації ведення військових дій та полегшення страждань жертв війни. МГП застосовується в ситуаціях збройних конфліктів, як міжнародних, так і внутрішніх. Запитання з приводу МГП ви можете адресувати головному спеціалісту з міжнародного гуманітарного права Товариства Лукьянченко Євгенії за тел: 044-2350157, e-mail: ihlurcs@gmail.com.

  1. Хто може використовувати символи Червоного Хреста, Червоного Півмісяця і Червоного Кристала?

Міжнародний рух має виключне право на використання емблеми, прапора, розпізнавальних знаків та найменування Червоного Хреста, Червоного Півмісяця і Червоного Кристала. Використання емблеми особами, не уповноваженими робити це, тягне за собою кримінальну відповідальність відповідно до Кримінального кодексу України згідно вимог Закону України «Про використання символіки Червоного Хреста і Червоного Півмісяця в Україні».