Про Комісію з питань розвитку волонтерства та молодіжної політики ТЧХУ

Місія Комісії полягає у сприянні системному і гармонійному розвитку волонтерського руху Товариства, адвокації прав та інтересів волонтерів Товариства на міжнародному, національному, обласному та районному рівнях. Комісія також розвиває та поширює культуру волонтерства в країні, заохочує нових волонтерів та мотивує існуючих. 

Про Комісію з питань розвитку волонтерства та молодіжної політики ТЧХУ

Волонтери є рушійною силою Товариства Червоного Хреста України, спрямованою на розвиток, зміни та інновації. Вони є найбільш надійною зв’язною ланкою між Товариством та суспільством у цілому, власним прикладом поширюючи високі ідеали та цінності, які сповідує Міжнародний Рух Червоного Хреста та Червоного Півмісяця. Розвиток волонтерського руху є незмінним пріоритетом і стратегічним завданням Товариства. Саме з цією метою створена та функціонує Комісія з питань волонтерства і молодіжної політики Товариства.

Місія Комісії полягає у сприянні системному і гармонійному розвитку волонтерського руху Товариства, адвокації прав та інтересів волонтерів Товариства на міжнародному, національному, обласному та районному рівнях. Комісія також розвиває та поширює культуру волонтерства в країні, заохочує нових волонтерів та мотивує існуючих.

Складається Комісія з 9 осіб, а саме: 1 голова комісії, 5 ординарних членів та 3 радники.

Комісія з питань розвитку волонтерства та молодіжної політики ТЧХУ

Мацегора Єлиззавета

Мацегора Єлизавета
м. Сєвєродонецьк
Лідерка Південного регіонального об’єднання
Заступник лідера з внутрішньої комунікації

Мій шлях в організації почався з лютого 2018 року. Можна сказати, що до ТЧХУ я потрапила випадково.

Пам’ятаю свою першу діяльність: це був Всесвітній день хворого, ми ходили до дитячого відділення у лікарні. Серед усіх заповнених дітьми палат мені запам’яталася одна – у ній було маленьке немовля, яке знаходилось у лікарні разом з нянею дитячого будинку, бо його покинули батьки. Тоді я зрозуміла, що моя участь у ТЧХУ зовсім не випадкова – і я там, де повинна бути.

Я вдячна ЧХ, що він подарував мені багато знайомств, справжніх друзів та гарних колег.

Зараз я вже майже 4 роки є маленькою частиною Міжнародного руху. Я стала інструктором з першої допомоги – навчаю людей надавати першу допомогу собі та оточуючим; інструктором з першої психологічної допомоги – бо кожен може зустріти людину у стані дистресу, яка потребує емоційної підтримки та допомоги; тренером з ввідного курсу для волонтерів – ми знайомимо людей, які виявили бажання стати волонтером, з міжнародним рухом, з нашою історією, з діяльністю ТЧХУ, з напрямками роботи. Також я член Загону швидкого реагування, бо знаю, як необхідна допомога під час надзвичайної ситуації. Я пройшла багато тренінгів, тому маю великий багаж знань за плечима.

З недавнього часу, я перейшла на новий етап – стала членом національної комісії з питань розвитку волонтерства та молодіжної політики. Де ми з прекрасною командою розвиваємо та покращуємо волонтерський руху в нашому Товаристві.

Як багато ще можна написати та розказати про всі пригоди за час моєї діяльності. Було б непогано, якщо була б можливість переформатувати спогади у надрукований текст. Я сподіваюсь, що колись знайдеться вчений, якому вдасться це зробити.

Комісія з питань розвитку волонтерства та молодіжної політики ТЧХУ – це потужний інструмент нашого Товариства для покращення волонтерства, тому бути зараз частиною команди це неймовірно відповідально та цікаво 🙂 Я прагну, щоб волонтерство в ЧХ було лише вмотивоване та в задоволення, тому роблю все можливе для того, щоб цього досягти.


Новосад Михайло

Михайло Новосад
м. Червоноград
Член Національної Комісії

Свій шлях у Товаристві Червоного Хреста України я розпочав ще у 2020 році. Волонтерською діяльністю  почав захоплюватися давно, перше бажання виникло у восьмому класі. Я хотів організовувати допомогу багатодітнім сім’ям,  банк одягу, тощо. Проте на той момент мені було тяжко виконувати будь-яку волонтерську діяльність, через проблеми з здоров’ям. Тяжкість полягала саме з моральної сторони, адже коли офіційно затвердили першу групу інвалідності, я замкнувся в собі…

Після закінчення Вищого Професійного Училища №11 у м. Червоноград, я все-таки наважився займатися волонтерською діяльністю. У соціальній мережі Facebook ознайомився з такою організацією, як Товариство Червоного Хреста України. Саме з того часу було поставлено за мету, стати волонтером  в даній організації, змінити своє життя на краще та допомагати тим, хто цього потребує.

Свою волонтерську справу розпочав у Львівській обласній організації Товариства Червоного Хреста України. Діяльність була у інформаційному напрямку, протидії поширенню Covid-19, роздачі гуманітарних наборів Також  приймав участь у різноманітних тренінгах, завдяки чому здобув корисні знання у провадженні волонтерської діяльності.

На теперішній час я займаю наступну волонтерську посаду: Голова Національної Комісії з питань розвитку волонтерства та молодіжної політики Товариства Червоного Хреста України. В планах у Михайла ще більше популяризувати волонтерську діяльність на території України, стати ще більш класним волонтером.

Для мене бути членом Комісії – це можливість приносити свою користь не тільки для бенефіціарів, а ще й для волонтерів. Ділитися своїми досвідом, допомагати у вирішенні питань пов’язаних з волонтерською діяльністю, обробляти різноманітні запити.

Волонтерство для мене не хобі, а стиль життя!


Доха Уахід

Уахід Доха
м. Київ
Лідерка центрального регіонального об’єднання

Для мене, волонтерство – це спосіб життя. Це те, як я зросла, і це визначає мене. Моя ціль у житті – надихати інших займатися волонтерством та приділяти час на добровільну діяльність, не тому що повинні, а тому що вони цього хочуть.

В моїй родині прийнято бути волонтером. Оскільки мої батьки добровільно допомагали іншим.

Деякі можуть задаватися питанням чому я говорю про своїх батьків. Проте, якщо б вони не були залучені до цього, моє життя було б зовсім іншим.  Батьки вчили мене робити добро всюди, де б я не була.

Коли я приїхала з Марокко в Україну у 2016 році, вирішила продовжувати мою добровільну діяльність. Спочатку як студентка медичного університету, потім як волонтер Червоного Хреста України та як інструктор з першої допомоги.

На даний момент, я є членом Національної комісії з розвитку волонтерства та молодіжної політики ТЧХУ, де ми чудовою командою розвиваємо та покращуємо волонтерський рух в нашому Товаристві.

Бути волонтером в Червоному Хресті – для мене велика честь. Таким чином я є частиною міжнародного руху. Я вдячна Червоному Хресту за те, що він подарував мені багато знайомств, справжніх друзів, допоміг отримати нові знання та навички, дав мені бажання ділитися власним досвідом та можливість покращити життя людей у товаристві.


Любчич Даря
м. Кривий Ріг
Лідерка Центрально-Західного регіонального об’єднання

Стати волонтером я вирішила  в 2020 році.

До волонтерства я пришла завдяки своїм дуже гарним знайомим, які мене і привели на перший тренінг з Першої допомоги.

Мене це дуже зацікавило. Адже ще зі школи добре комунікую з людьми та люблю допомагати людям не для вигоди. Потім почала все частіше приходити  на різні тренінги з великим задоволенням дізнаючись все більше нового для себе.

Спочатку було складно, іноді були труднощі, думки що я не зможу чи в мене не вийде. Після кожного тренінгу я робила для себе висновки. Завдяки підтримці  Товариства Червоного Хреста України я зрозуміла, що все вийде. Зрозуміла, що зможу досягти успіху.

Волонтерю за різними напрямками. Хоч в Червоному Хресті  я тільки 1 рік, але вже встигла стати рівним інструктором  YABC, стала учасницею проєкту «Молодіжні лідери України». Завдяки цьому проєкту знайшла нових знайомих та отримала великий досвід. Люблю пізнавати щось нове навчатися цьому та навчати потім інших робити світ краще.

В грудні 2021 я стала членом Національної Комісії з питань розвитку волонтерства та молодіжної політики Товариства Червоного Хреста України. Де ми з вмотивованою командою покращуємо волонтерський руху в Товаристві Червоного Хреста України.

Для мене бути членом Національної Комісія з питань розвитку волонтерства та молодіжної політики Товариства Червоного Хреста України – це новий досвід, покращити  волонтерство ще більше, тому бути частиною комісії це дуже відповідально та одночасно допитливо 🙂 Тому зараз я охоплена бажанням, щоб зробити волонтерський рух на краще!


Вячеслав Стадник
м. Харків
Лідер Східного регіонального об’єднання

У 2019 році прийшов на базовий тренінг із Першої допомоги. Сподобалось.

Пройшов навчання у школі інструкторів Першої допомоги.

Провів кілька десятків майстер-класів у школах.

Як член Комісії з розвитку волонтерства та молодіжної політики ТЧХУ, хочу допомогти у створенні умов для комфортного здійснення волонтерами їхньої діяльності, зокрема, забезпечити їх усією необхідною інформацією щодо алгоритмів поведінки у тій чи іншій ситуації.Надання необхідної інформації, допомога у вирішенні проблем, відповіді на питання – все це зміцнить упевненість волонтерів, що ми є потужною організацією і нам все під силу.


Вікторія Фарафонова

Фарафонова Вікторія
м. Миколаїв
Радник

Мій шлях у Товаристві Червоного Хреста України почався з 2016 року тільки не там, де я є.

Ще навчаючись у школі, мріяла та моделювала, що стану волонтером. Так от вступивши до медичного університету в Харкові , я пішла до одного з Майстер-класів з творчості. Ми тільки відкривали центр, де робили ремонт. І так потрошки знайомилась с волонтерами та співробітниками.

Наступний етап, це волонтерство в одному з тяжких напрямів діяльності – «Допомога незахищеним і самотнім». С кожним днем, я розуміла, що люди потребують нашої допомоги. Час від часу була волонтером у інших напрямків, поки один із співробітників центру запропонував мені координаторство.

Ось це і другий етап. Можу його назвати, як «Мати волонтерів», бо направлення моє мало назву «Підтримка та розвиток волонтерів». Так потрошки зі схемами, проробляючи стандарти, бази – мене обирають Обласним Лідером Харківської Обласної Організації.

Чого ж сидіти на місці та тримати знання тільки у своїй організації. Я приймаю рішення щодо балотування до Національної Комісії з питань розвитку волонтерства та молодіжної політики. І як ви думаєте, я стала її головою. Це тяжкий період, як особистий, так і державний, бо в нашу країну прийшов COVID – 19. Але це не зупинило нашу діяльність, а тільки зробила її більш мобільною та динамічною. Хочу подякувати кожному, хто допомагав чи був поруч. Волонтери всієї країни зробили такий вибір і я намагалася йти до кінця незважаючи ні на шо.

І далі почався початок волонтерства в різних організаціях. На даний момент, я працюю співробітником Миколаївської Обласної Організації з питань розвитку волонтерства. Бо я готова допомагати кожному волонтеру, який потребує допомоги , не тільки в нашій організації.

Яка ж мотивація бути радником?

Якщо ви прочитали моє становлення, як волонтера та співробітника, то мабуть зрозуміли. Я розвиваю волонтерство давно і не хочу зупинятися. Багажем знань, досвіду готова ділитися с членами Комісії, бо була там і розумію, що їм потрібна допомога.

І на останок хочу сказати, що не зупиняйтесь, волонтерство – це не тільки допомога кожному, а також ваш розвиток, як в Україні , так і за її кордонами.


Скороход Андрій

Андрій Скороход
м. Миколаїв
Радник  

Моя історія становлення співробітником, а саме головою організації, вже стала національним прикладом.

Ще з 2013 року прийшовши до Заводської районної організації в місті Миколаєві, почав займатися навчанням Першої допомоги та інших інформаційних напрямів організації. Розумію, що треба розвивати волонтерство, і починаю цим займатися.

Ставши членом організації , у 2017 році мене вибрали виконуючим обов’язками голови Заводської районної організації, але це був тільки початок моєї кар’єри у Товаристві Червоного Хреста. Незважаючи на посаду та навчання, я продовжую займатися волонтерством та популяризувати це.

І ось через труднощі та відмови, через мій молодий вік – у 2019 році і дотепер я був обраний на посаду Головою Миколаївської Обласної Організації. За час моєї роботи організація змінилися, не тільки ззовні. На даний момент ми маємо стабільний розвиток і не збираємося зупинятися.

Товариство Червоного Хреста у Миколаєві – це не тільки гуманітарна організація, а ще платформа для розвитку і допомоги кожному.

Моя мотивація бути радником продовжується вже не перший рік. Бо я, як співробітник, а саме голова, бачу волонтерів с іншої сторони і хочу  допомогти розвиватися та діяти в реальному напрямку. На останок, скажу, що членство в Товаристві Червоного Хреста – це важливо і є рушійною силою у розвитку.


Олексій Шейка

Радник Національної Комісії з питань розвитку волонтерства і молодіжної політики Товариства Червоного Хреста України

М. Тернопіль

Мій шлях в організації розпочався у Тернопільській обласній організації Товариства Червоного Хреста України в 2017 році. Я став регіональним координатором проекту «Школа першої допомоги». За цей час організував безліч майстер-класів, семінарів і тренінгів. З 2018 року інструктор з першої допомоги.

У 2019 році був обраний заступником командира Загону Швидкого Реагування Тернопільської обласної організації Товариство Червоного Хреста України.

В 2019 році обласний координатор програми інформування населення «Україна: Спалах Кору». В 2020 році успішно пройшов тренінг з ненасильницького спілкування та вирішення конфліктів організований  Товариством Червоного Хреста України.

У 2020 році успішно пройшов тренінг організований Державною установою «Центр Громадського Здоров’я МОЗ України» для тренерів з питань раціонального використання засобів індивідуального захисту медичними працівниками. В подальшому провів безліч заходів для працівників медичних закладів на території Тернопільської області. Також проводив інформаційні лекції як правильно використовувати засоби індивідуального захисту у школах та інститутах.

З 2020 року рівний інструктор YABC («Молодь як агенти поведінкових змін»).

З 2020 року входжу в склад Правління Тернопільської міської організації Товариства Червоного Хреста.

З 2020 року входжу в склад Правління Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

З 2020 року входжу в склад Президії Правління Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

З 2020 року входжу в склад делегатів Президії Правління Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

В 2021 році став ментором у рамках проекту «Молодіжні лідери України».

В 2021 році обраний на посаду Радник Національної Комісії з питань розвитку волонтерства і молодіжної політики Товариства Червоного Хреста України.

За період діяльності провів та координував безліч заходів спрямованих на розповсюдження продуктових, гігієнічних наборів та іншої гуманітарної допомоги для вразливих верств населення, навчання населення надання першої допомоги, які направлені на те, щоб врятувати людське життя та вберегти здоров’я.

Зараз не можу уявити свого життя без Товариства Червоного Хреста України. За період активного волонтерства я відвідав безліч семінарів, тренінгів, шкіл, таборів а також інших заходів організації. Отримав нові знання, познайомився з багатьма хорошими людьми, вірними друзями, які також хочуть зробити цей світ кращим. Під час діяльності в Національній Комісії хочу поділитися своїми знаннями, досвідом щоб покращити розвиток волонтерства і Товариства Червоного Хреста України.