FAQs

Поширені питання


Членом Товариства можуть бути громадяни України, іноземні громадяни, а також особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, визнають Статут Товариства, Кодекс поведінки членів, волонтерів та працівників організацій Товариства, сплачують вступні та щорічні членські внески. Членство в Товаристві відкрите без обмеження граничного віку для всіх незалежно від національних, расових, класових, релігійних та мовних ознак або ідеологічних переконань. Прийом у члени Товариства здійснюється на підставі письмової або усної заяви фізичної особи на ім’я Президента Товариства про бажання стати членом Товариства. Фізична особа на підставі зазначеної заяви набуває статусу члена Товариства після сплати вступного внеску та отримання посвідчення члена Товариства.

Товариство Червоного Хреста України із задоволенням прийме вас до своїх лав. Якщо ви бажаєте долучитися до дружнього волонтерського руху Товариства, будь ласка, заповніть Анкету волонтера.

Будь-яка людина, яка потрапила у скрутну ситуацію – самотність, хвороба, бідність, безробіття, втрата родинних зв’язків, надзвичайна ситуація чи збройний конфлікт – може звернутися до працівників Товариства Червоного Хреста України. Підопічні Товариства – це самотні малозабезпечені громадяни літнього віку, люди з інвалідністю, ветерани та інваліди війни та праці, внутрішньо переміщені особи та інші верстви населення, які потребують соціальної допомоги. Проте часто можливість отримати допомогу залежить від програм Товариства, які реалізуються наразі, де чітко означені критерії бенефіціарів з вищезазначених категорій населення.

Будь ласка, зверніться з пакетом документів, які підтверджують вашу особу та обґрунтовують важкі життєві обставини у організації Товариства Червоного Хреста України за місцем проживання або реєстрації. Вам підкажуть, коли і як можна отримати допомогу. Перейти до розділу контакти.

У залежності від програм Товариства, які реалізуються наразі, де чітко означені критерії бенефіціарів з найуразливіших категорій населення, та можливостей організацій Товариства Червоного Хреста України ви можете отримати матеріальну (одяг, взуття, засоби гігієни, продукти, продуктові, фармацевтичні ваучери тощо), психосоціальну допомогу, послуги патронажної служби Товариства тощо. Будь ласка, зверніться з пакетом документів, які підтверджують вашу особу та обґрунтовують важкі життєві обставини/стан здоров’я, у найближчу до вас організацію Товариства Червоного Хреста України. Вам підкажуть, яку ви можете отримати допомогу – контакти.

Загони швидкого реагування беруть участь у гуманітарних операціях з надання населенню першої допомоги, медико-соціальної та психосоціальної підтримки, для проведення евакуації населення, яке постраждало внаслідок надзвичайної ситуації, організації таборів для тимчасового розміщення постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій і пунктів харчування для них тощо.

Також волонтери загонів беруть участь у реалізації благодійних програм з надання гуманітарної допомоги постраждалим і вразливим категоріям населення. Зазвичай, члени загонів по всій Україні здійснюють патрулювання масових заходів (концертів, святкових подій, спортивних змагань, мітингів), проводять тренінги з надання першої допомоги, мінної безпеки тощо. Якщо ви бажаєте долучитися до дружнього загону швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України, будь ласка, заповніть Анкету волонтера.

Будь ласка, зверніться до найближчої до вас організації Товариства Червоного Хреста України. Вам підкажуть, коли буде наступний набір на тренінг з першої допомоги, де ви отримаєте важливі навички, які можуть врятувати життя.
Будь ласка, зверніться до найближчої до вас організації Товариства Червоного Хреста України. Вам підкажуть, у яку медичну установу ви можете звернутися, щоб безоплатно здати кров та допомогти врятувати життя.

Міжнародний Рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця – це найбільша гуманітарна мережа в світі. Керуючись принципами нейтральності й неупередженості, Рух надає допомогу постраждалим від надзвичайних ситуацій і збройних конфліктів. Він складається з трьох компонентів:

  • Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ);
  • Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ і ЧП);
  • 192 національних товариства Червоного Хреста / Червоного Півмісяця, в тому числі і Товариство Червоного Хреста України.

Розгалужена мережа організацій Товариства Червоного Хреста України, яка охоплює всю територію України, дає змогу громадянам звертатися з запитами по розшуку до будь-якого найближчої організації Червоного Хреста України. Всі послуги з розшуку та відновленню родинних зв’язків надаються безкоштовно та відповідають праву людини на збереження особистої інформації (принцип конфіденційності). Кожну заяву ми ретельно розглядаємо та використовуємо всі доступні ресурси для розшуку. Контакти служби розшуку Товариства – Завідуюча відділу – Царюк Ірина Юріївна,  тел.: (044) 235-10-96, e-mail: rfl@redcross.org.ua.

Міжнародне гуманітарне право (МГП) – галузь міжнародного права, головна мета якої полягає в гуманізації ведення військових дій та полегшення страждань жертв війни. МГП застосовується в ситуаціях збройних конфліктів, як міжнародних, так і внутрішніх. Запитання з приводу МГП ви можете адресувати координатору з міжнародного гуманітарного права Товариства: ihl@redcross.org.ua.