СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ ТА ДОГЛЯД ВДОМА
Соціальні помічники Товариства Червоного Хреста України здійснюють догляд вдома одиноких або умовно одиноких людей похилого віку, які потребують сторонньої допомоги.
Послуги з догляду вдома в Товаристві Червоного Хреста України існують ще з 1961 року, коли була заснована патронажна служба, яка на безкоштовній основі здійснювала догляд за самотніми непрацездатними людьми похилого вік. До 2017 року діяльність патронажної служби фінансувалось державою, і з 2017 року у послугах догляду вдома був запроваджений новий концептуальний підхід, і за підтримки партнерських організацій Червоного Хреста цей проєкт продовжив свою діяльність лише в Луганській та Донецькій областях, і потім був розширений ще в декількох областях України.
![Соціальні помічники Товариства Червоного Хреста України, Нікополь, липень 2023 Соціальні помічники Товариства Червоного Хреста України, Нікополь, липень 2023](https://redcross.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/1-1-scaled-1200x800.jpg)
![2 2](https://redcross.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/2-1-scaled-1200x800.jpg)
![Діяльність соціальних помічників Українського Червоного Хреста в Дніпропетровській області, вересень 2023 Проєкт ''Догляд вдома'' підтримуює самотніх людей літнього віку практично по всій території України. Це люди у яких часто немає близьких чи друзів, які можуть знаходитись в соціальній ізоляції, і які потребують стороньього догляду
Соціальні помічники Українського Червоного Хреста допомагають у підтримці домашнього господарства (допомагають з прибиранням, заміною білизни, приготування їжі тощо), надають гігієнічні послуги, допомогають вирішувати соціальні потреби, і найголовніше - емоційно підтримують та вислуховують кожного свого підопічного.
Наразі майже тисяча соціальних помічників майже по всій країні доглядають понад 5000 самотніх людей літнього віку.
Ми поруч!](https://redcross.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/3-1-1200x800.jpg)
![Діяльність соціальних помічників Українського Червоного Хреста у Київській області, вересень 2023 Соціальні помічники Українського Червоного Хреста доглядають за самотніми людьми літнього віку, які найбільше потребують сторонньої допомоги. Це і допомога по веденню домогосподарства (прибирання, приготування їжі тощо) так і емоційна підтримка та допомога у вирішенні соціальних питань. Оскільки багато людей літнього віку через стан свого здоров’я або соціальну ізоляцію можуть бути не в змозі самостійно доглядати за собою. Соціальні помічники Українського Червоного Хреста надають комплексну допомогу потребуючим людям літнього віку, та підтримують їх комфортне життя.
Наразі у Київській області працюють майже 30 соціальних помічників, які кожен день підтримують понад 130 потребуючих людей літнього віку по всій території області.
Ми поруч!](https://redcross.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/4-1-1200x800.jpg)
![Kropyvnytskyy regional branch work during the war, 2022 Providing humanitarian aid to IDPs / Надання гуманітарної допомоги ВПО](https://redcross.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/5-scaled-1200x800.jpg)
![Догляд вдома. Кропивницький. Серпень, 2022 рік Догляд вдома. Кропивницький. Серпень, 2022 рік](https://redcross.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/6-1-scaled-1200x800.jpg)
![Соціальні помічники Червоного Хреста України допомагають самотнім літнім людям на Тернопільщині, 03.02.23 Не на одинці: соціальні помічники Червоного Хреста України допомагають самотнім літнім людям на Тернопільщині.
В області є самотні пенсіонери, які через стан здоров’я не можуть без сторонньої допомоги вийти за продуктами, приготувати обід, прибрати помешкання чи провести елементарні гігієнічні процедури. Соціальні помічники Червоного Хреста України допомагають таким людям у побуті. Наразі 42 помічниці допомагають 353 одиноким людям.
Реалізація допомоги на Тернопільщині відбувається у рамках проєкту «Догляд вдома», що підтримується Швейцарським Червоним Хрестом.](https://redcross.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/7-1-1200x800.jpg)
![Activity of social helpers in Kherson Activity of social helpers in Kherson](https://redcross.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/8-1-scaled-1200x800.jpg)
![Діяльність соціальних помічників Українського Червоного Хреста у Київській області, вересень 2023 Соціальні помічники Українського Червоного Хреста доглядають за самотніми людьми літнього віку, які найбільше потребують сторонньої допомоги. Це і допомога по веденню домогосподарства (прибирання, приготування їжі тощо) так і емоційна підтримка та допомога у вирішенні соціальних питань. Оскільки багато людей літнього віку через стан свого здоров’я або соціальну ізоляцію можуть бути не в змозі самостійно доглядати за собою. Соціальні помічники Українського Червоного Хреста надають комплексну допомогу потребуючим людям літнього віку, та підтримують їх комфортне життя.
Наразі у Київській області працюють майже 30 соціальних помічників, які кожен день підтримують понад 130 потребуючих людей літнього віку по всій території області.
Ми поруч!](https://redcross.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/10-1-1200x800.jpg)
![52001743953_e22d800042_o 52001743953_e22d800042_o](https://redcross.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/52001743953_e22d800042_o-1200x800.jpg)
З початком повномасштабного вторгнення рф в Україну, були мобілізовані усі можливі ресурси задля масштабування діяльності догляду вдома та надання допомоги більшій кількості людей, які цього потребують. Наразі близько тисячі соціальних помічників по всій території України надають допомогу та підтримують понад 5500 підопічних.
Соціальні помічники надають допомогу у побутових справах (здійснюють прибирання оселі, приготування їжі, заміну постільної білизни), допомагають вирішувати соціальні питання (супровід до лікаря; закупівля та доставка продуктів харчування, води та інших базових товарів; допомога в оплаті комунальних послуг;спільні прогулянки тощо), надають гігієнічні послуги, і найголовніше – спілкуються та емоційно підтримують підопічних, що є дуже важливим для самотніх людей похилого віку у такі складні для країни час.
Супровід підопічних здійснюється згідно наявних ресурсів обласних організацій Товариства Червоного Хреста України та відповідності потенційного підопічного цільовим групам проєкту.