«Ми поруч!»: у Києві діє фотовиставка, присвячена діяльності Червоного Хреста України під час війни

«Ми поруч!»: у Києві діє фотовиставка, присвячена діяльності Червоного Хреста України під час війни

У столиці відбувається дводенна фотовиставка, яка розповідає про діяльність Червоного Хреста України під час широкомасштабної війни рф проти українського народу.

На майданчику перед Українським домом, що знаходиться на центральній вулиці країни, розташував свій табір один із загонів швидкого реагування Національного комітету Червоного Хреста України (НК ТЧХУ). Окрім намету, устаткування для надання первинної медичної допомоги, обладнання для облаштування пунктів незламності та автомобіля невідкладної допомоги, відвідувачів фотовиставки «Ми поруч» зустрічає пошкоджена вибухами та уламками автівка з символікою Червоного Хреста України.

Як повідомив командир загонів швидкого реагування НК ТЧХУ Тарас Логгінов, виставка є матеріальним свідченням систематичного порушення з боку російських окупантів міжнародного гуманітарного права та щоденного героїзму його колег – волонтерів та працівників Червоного Хреста України.

Це наша машина, яка працює на Сході, у Слов’янську. Там двічі відбувся обстріл нашої бази з боку росіян, хоча вони дуже добре знають, що там знаходився Міжнародний Комітет Червоного Хреста, а зараз підрозділ Червоного Хрест України, – розповів Тарас Логгінов. – Спочатку нас обстріляли трьома 152-мм снарядами, а коли ми переїхали на запасну базу, по нас відразу відпрацювали з комплексу С-300. На щастя, ця ракета не долетіла й впала перед воротами нашої бази. Було пошкоджено три автомобілі, зруйнований будинок.

За цей рік ми втратили командира ланки у Чаплинці, який загинув у перші часи широкомасштабної війни, й нещодавно у Херсоні загинула наша волонтерка під час роздачі гуманітарної допомоги. Багато наших колег було поранено, зокрема ті четверо зі Слов’янську, які, окрім поранень, ще дістали й контузії, – додав Тарас Логгінов.

Світлини, що були представлені на фотовиставці «Ми поруч» відомими фотографами Євгеном Малолєткою, Олегом Легеньким, Костянтином Чернічкіним, Павлом Петровим та іншими фотомитцями, наочно продемонстрували жахливі умови, в яких опинились мирні українські громадяни внаслідок російської збройної агресії. Понад 70 фотосвідчень жертовності та героїзму людей, вдягнених у яскраву форму Червоного Хреста України, певною мірою відтворили атмосферу, яка й донині панує у прифронтовій зоні, у місцях руйнувань, вчинених російськими окупаційними військами в Україні.

Як повідомив генеральний директор НК ТЧХУ Максим Доценко, з початку широкомасштабного вторгнення рф Червоний Хрест України надав допомогу вже понад 10 мільйонам людей. Це і гуманітарна допомога продуктовими та гігієнічними наборами, і психосоціальна підтримка, і відновлення зруйнованого житла, і надання тимчасових місць проживання, і допомога у розшуку зниклих, і навчання за різними напрямками, зокрема з мінної небезпеки тощо.

Ми у настільки жорстоку війну, звичайно не вірили, але готувалися. За три місяці до її початку ми почали масштабну підготовку, в якій брали участь 12 областей України і які були підсилені відповідно до їхніх потреб. Ми розробили три сценарії надзвичайного реагування. Один з них якраз й відбувся, – розповів Максим Доценко. – У нас були розроблені усі нормативи, як ми оповіщаємо наших співробітників, що люди роблять під час цієї ситуації, хто має залишитись, хто має виїхати, яким чином ми переміщуємось. У нас були розроблені навіть маршрути евакуації та заготовлені складські приміщення для роботи з подальшим проживанням співробітників Червоного Хреста України. У нас 95 відсотків персоналу, який був на 24 лютого 2022 року, залишився, не покинули організацію.


У приміщенні, де відбувалась фотовиставка Червоного Хреста України, також було створена інсталяція з коробок з символікою організації у вигляді величезної піраміди гуманітарної допомоги. За даними НК ТЧХУ, протягом 2022 року організація надала постраждалим від війни українцям понад 8 мільйонів наборів, в яких знаходиться набір харчування на одну людину на один місяць та гігієнічні засоби.

Фото: Дмитра Юрченка та НК ТЧХУ.
Матеріал: Анатолій Бальчос, кореспондент АрміяInform.

Share this post