У Києві завершилася II літня школа з міжнародного гуманітарного права

У Києві завершилася II літня школа з міжнародного гуманітарного права

Протягом кількох днів міжнародні та українські експерти, представники Уряду та неурядових організацій, представники Верховного Суду України, Генеральної Прокуратури та Служби Безпеки України, провідні науковці України та партнери по Міжнародному Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця відповідали на запитання, брали участь в дискусіях, щодо важливих та актуальних, а іноді дуже чутливих питань сьогодення. Зокрема, про захист прав дітей під час збройних конфліктів, обмеження засобів і методів військових дій у сучасних умовах, застосування сили у кіберпросторі, здійснення воєнних злочинів та захист жертв війни. Тим самим глибше дізнавалися про особливості застосування та впровадження міжнародного гуманітарного права в Україні та міжнародний досвід наших партнерів.

У цьому році виповнюється 75 років з моменту прийняття Четвертої Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни. Тому основна увага під час лекцій та дискусій була прикута до Женевських конвенцій, їхньої актуальності та досвіду імплементації в інших європейських країнах, зокрема Великої Британії, Данії та Нідерландів.

Олена Стокоз, заступник генерального директора Українського Червоного Хреста, завершуючи захід зазначила: «На цій школі зібралися представники органів державного управління, різних державних структур та силових відомств, які залучені до подолання наслідків збройної агресії в Україні. І ми раді, що знання про міжнародне гуманітарне право сьогодні – це не просто сторінки історії, не щось абстрактне, а те що працює та постійно вдосконалюється».

Літня школа з міжнародного гуманітарного права Українського Червоного Хреста відбулася за підтримки Данського Червоного Хреста.

Share this post