Спеціалісти комбінатів Метінвесту у Кривому Розі опановують навички першої допомоги від Українського Червоного Хреста

Спеціалісти комбінатів Метінвесту у Кривому Розі опановують навички першої допомоги від Українського Червоного Хреста

На гірничо-збагачувальних комбінатах Метінвесту системно проводять навчання з надання першої допомоги. Під час війни це вже другий великий курс, до якого долучаться понад 500 гірників та співробітників підприємства Метінвест Промсервіс.

Збереження життя та здоров’я співробітників – пріоритет для компанії Метінвест, а з початком повномасштабної війни до виробничих ризиків додалася й загроза обстрілів та руйнувань. Тож на криворізьких підприємствах були сформовані групи співробітників, які слідкують за ситуацією в підрозділах та, за необхідності, готові надати допомогу колегам. Вже другий навчальний курс передбачений для нових учасників і має на меті збільшити кількість співробітників в цехах, які будуть готові правильно відреагувати у разі надзвичайної ситуації.

Навчання проводять сертифіковані тренери Українського Червоного Хреста з великим практичним досвідом. Метінвестівці засвоюють теорію та відпрацьовують практичні навички у невеликих групах, щоб краще засвоїти вивчене.

«Наші навчальні програми складаються з окремих модулів та містять 60% часу для практичного відпрацювання навичок, – розповіла тренер Українського Червоного Хреста Олена Охріменко. – Починаємо з алгоритма надання першої допомоги. В теоретичній частині розповідаємо, як поводить себе наш організм в тій чи іншій кризовій ситуації. Демонструємо, моделюємо різні ситуації і опрацьовуємо уміння та навички, як відновити положення постраждалого, стабілізувати його; як проводити серцево-легеневу реанімацію, правильно діяти при кровотечі, різного роду ранах і травмах, переломах та опіках, а також у разі інших невідкладних станів, як-от: серцевий напад, інфаркт, інсульт, гострий біль в животі тощо. Після завершення курсу людина може впевнено надати першу допомогу із застосуванням підручних засобів, правильно і в повному обсязі, щоб зберегти життя і здоров’я постраждалого до приїзду рятувальників чи медиків. Також вона здатна захистити себе юридично».

Після завершення курсу кожен учасник отримає сертифікат, який дійсний три роки та визнаний у понад 190 країнах світу.

«Робота в умовах підвищеної небезпеки вимагає впевнених навичок надання першої допомоги, тому я охоче пішов на навчання. І не пожалкував! Якщо до цього мої знання були здебільшого теоретичні, то тепер вони поглибилися суто практичними уміннями допомоги. Новими для мене були правила відновлення положення, стабілізації та транспортування постраждалого. Корисним стало опрацювання навичок зупинки кровотечі з допомогою різних засобів. Усе опрацьовували з колегами в парах. Тренери допомогли засвоїти потрібну івнформацію», – поділився враженнями машиніст-інструктор локомотивних бригад УЗТ Північного ГЗК Олександр Ракута.

«Я отримав корисний досвід. Уміння до приїзду лікарів чи рятувальників надати першу допомогу та швидко і правильно зреагувати в критичній ситуації взагалі в житті важливе, а під час війни тим більше. Багато часу ми приділили алгоритмам надання допомоги: в якому порядку і з якою швидкістю що робити, що є пріоритетним. Значна увага темі зупинки кровотечі, різним видам поранень тіла, транспортуванню потерпілих. Дуже інформативно і багато практики, тому навички закріпив, думаю, міцно й надовго, не розгублюся в разі чого»,  – розказав в. о начальника автоколони автоцеху ІнГЗК Геннадій Демченко.

Матеріал Krivbass.city

Share this post