Український Червоний Хрест завершив перший етап тренінгів з першої психологічної допомоги для фахівців вищих навчальних закладів сфери мистецької освіти

Український Червоний Хрест завершив перший етап тренінгів з першої психологічної допомоги для фахівців вищих навчальних закладів сфери мистецької освіти

Завершився перший етап серії тренінгів з першої психологічної допомоги від Українського Червоного Хреста для фахівців вищих навчальних закладів сфери мистецької освіти. У тренінгах, які проходили у Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, Кропивницькому та Львові, взяли участь майже 140 учасників.

Останній тренінг з серії відбувся 21 жовтня 2023 року у Львові та викликав велику кількість позитивних емоцій у його учасників. Навчання проводилось спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України й за підтримки Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Основна мета всіх тренінгів – підвищення обізнаності викладачів про те, як вчасно та правильно надавати першу психологічну допомогу; як підтримувати емоційний стан студентів, які цього потребують; як визначати наявність у студента гострого чи накопиченого стресу; як вміти перенаправляти за професійною допомогою у разі потреби, а також як потурбуватись про власне психічне здоров’я та добробут колег.

Під час діяльності фахівці навчальних закладів сфери мистецької освіти можуть стикатись зі студентами, які переїхали з інших регіонів України і адаптуються у нових умовах життя; чутливо сприймають події, пов’язані з війною; мають складні ситуації в родині чи особливості власного емоційного стану тощо. Тому кожному важливо знати, як ефективно та правильно підтримати людину, яка цього потребує, як взагалі зрозуміти, хто потребує допомоги та як створити безпечний довірливий простір для людини, не завдавши їй ще більшої шкоди.

Навчання відбувалось в рамках Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською. Український Червоний Хрест проводив тренінги в рамках програми #EU4Health за підтримки Європейської комісії та Данського Червоного Хреста.

Share this post