Відео: відкриття відновленого реабілітаційного центру у Лютежі

Відео: відкриття відновленого реабілітаційного центру у Лютежі

Завдяки спільним зусиллям Українського, Бельгійського та Люксембурзького Червоних Хрестів було відновлено «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» у Лютежі на Київщині. Вартість ремонтних робіт склала близько 14 млн гривень.

Реабілітаційний центр був пошкодженим та не міг приймати пацієнтів з початку повномасштабного вторгнення російських військ у 2022 році. Зараз він відновив свою роботу та перші пацієнти, серед яких 7 дітей, вже отримують необхідну допомогу від спеціалістів. Всього у стінах закладу може проходити реабілітацію одночасно до 136-ти людей з інвалідністю.

 «У цей реабілітаційний центр було вкладено великі зусилля. І я радий, що наразі цей центр відкрив двері, для пацієнтів, які можуть тут отримувати допомогу. Було відновлено декілька корпусів, басейн, зал ЛФК та приміщення їдальні», — зазначив Максим Доценко, генеральний директор Національного комітету Товариства Червоного Хреста Україні.

«В Україні на сьогодні є 3 млн людей з інвалідністю. І кожного дня відбуваються колосальні руйнування, зокрема і медичної та реабілітаційної інфраструктури. Тому дуже важлива підтримка і допомога міжнародних партнерів та організацій, як Червоний Хрест, оскільки це була єдина можливість відновити роботу цього центру», — наголосила Міністерка Міністерства соціальної політики України Оксана Жолнович.

Ремонтні роботи тривали близько 10 місяців та міститили капітальний ремонт головного корпусу, заміну вікон і склопакетів у декількох корпусах та оздоблення внутрішніх приміщень центру. Також Український Червоний Хрест надав реабілітаційному центру потужний генератор, який забезпечить безперебійний процес реабілітації пацієнтів у разі відсутності електропостачання.

 

Share this post