Діяльність клубу довголіття «ЗлатоСтар»

Діяльність клубу довголіття «ЗлатоСтар»

У сучасному світі люди старіють у різному віці: хтось у 30 років вважає, що молодість вже минула, а хтось у 80 почувається сповненим сил. Учасниці клубу активного довголіття у селі Співаківці на Луганщині впевнені: душею не старіє той, хто змолоду серцем багатий.

Співаківка розташована поблизу Новоайдару на мальовничому березі річки Айдар. Нині у селі близько 500 жителів, переважно це люди старші 60 років. І вони мають змогу проводити час не поодиноко, а разом – по п’ятницях тут проходять зустрічі клубу довголіття «ЗлатоСтар».

— У зв’язку з ситуацією, що склалася в Україні, вийшло так, що безліч родин розділені. Люди похилого віку залишаються на місці, а молодь їде. Але ж саме людям у віці найбільше потрібна допомога, і не лише у побуті, а й у можливостях розвитку. Ми бачили, що в селах є активні люди, їм просто потрібна підтримка, – каже Тетяна Сарапулова, координаторка проєкту «Патронажна служба Товариства Червоного Хреста України» у Луганській та Донецькій областях.

Саме Товариство Червоного Хреста України (ТЧХУ) за підтримки Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) опікується на Сході створенням сприятливого простору для літніх людей. Так і з’явився проєкт «Клуби активного довголіття». Товариство Червоного Хреста України забезпечує наставництво ініціативних груп, а МКЧХ відповідає за надання стратегічних порад і матеріальну складову – зокрема, закупівлю обладнання для здобуття старенькими нових навичок. Адже ідея в тому, аби не лише разом спілкуватися, а ще й постійно навчатися.

У Співаківці реалізація проєкту розпочалася 2019 року. Творчу ініціативу активно підтримала тодішня сільська голова Галина Лінник. Для клубу довголіття виділили приміщення, зробили ремонт, закупили меблі, цифрове обладнання та матеріали для творчості. 2020 року клуб вже приймав всіх охочих.

На сьогодні у «ЗлатоСтарі» 26 учасників. Актив складається з колективу художньої самодіяльності «Співаківочка», але на щотижневі зустрічі приходять і нові люди, приводять дітей.

Тамара Хрипунова, одна зі старожилів клубу, розповідає, що на зустрічах сумно не буває:

— Відзначаємо свята і спілкуємося, співаємо, згадуємо молодість, підтримуємо один одного. Інколи до нас приходять і діти, виступають або ж спільно створюємо щось. Нещодавно Червоний Хрест України придбав для нас нову сучасну швейну машинку, і тепер ми освоюємо ще й майстерність шиття. Вже навчилися шити фартушки. 

На думку Тамари Олексіївни, клуб об’єднує односельців й надає людям можливість почуватися потрібними, особливо тим, кому 70+. На зустрічах бабусі завзято займаються арт-терапією: в’яжуть, створюють вироби, малюють Париж. До свят щось випікають, адже електродуховка у клубі також є.

Дбає «ЗлатоСтар» не лише про «своїх». Періодично тут запроваджуються благодійні акції, як от з нещодавніх – «Теплі долоні бабусь». Учасниці клубу власноруч зв’язали шкарпетки, рукавички, капці і передали підопічним проєкту «Патронажна служба ТЧХУ», серед яких є самотні маломобільні люди.

Окрему подяку «ЗлатоСтар» висловлює місцевим патронажним сестрам, які дуже допомагають тим, що піклуються про стареньких та урізноманітнюють їхнє дозвілля.

Одна з сестер, Юлія Рябоконь згадує, як до початку карантину вони поєднували зустрічі клубу з концертами в будинку культури, бо всі учасники напрочуд активні і зацікавлені:

— З карантином, звичайно, формат зустрічей змінився. Всі знають про маски, антисептики і відстань. Але навіть в таких умовах наші зустрічі все одно теплі. Ми проводимо майстер-класи з рукоділля, малювання картин, шиття, виготовляємо смаколики. Іноді дивимось цікавинки в інтернеті. Це не просто місце для занять, це значно більше. 

Минулого року проєкт «Клуб активного довголіття» було втілено у селах Трьохізбенці та Кряківці на Луганщині, також у селищі Шабельківці Донецької області, там клуб має назву «Сторіччя».

Сподіваємось, що і в інших селах звернуть увагу на цю ініціативу й започаткують подібні простори для своїх стареньких. Адже із створенням клубів довголіття літнім людям тепер є куди спрямувати тепло своєї душі і багатство свого серця.

Джерело: Громада Схід.

Share this post