Форум «Психічне здоров’я та психосоціальна підтримка в Українському Червоному Хресті: Інтеграція. Зростання. Стійкість» відзначив 10-річчя розвитку важливого напрямку

Форум «Психічне здоров’я та психосоціальна підтримка в Українському Червоному Хресті: Інтеграція. Зростання. Стійкість» відзначив 10-річчя розвитку важливого напрямку

Так, 8–9 квітня в Івано-Франківській області пройшов форум, присвячений 10-річчю розвитку напрямку психічного здоров’я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП) в межах Українського Червоного Хреста.

У події взяли участь представники обласних організацій та Національного комітету, а також представники партнерських іноземних національних товариств Червоних Хрестів. Форум об’єднав тих, хто стояв біля джерел напрямку, розвивав його на місцях, інтегрував у кризові реагування та продовжує щоденно підтримувати людей у складних життєвих обставинах.

«Потреба в психологічній допомозі зростає, і водночас зростає й довіра до нас — як до фахівців, які не просто реагують на кризу, а працюють із людиною цілісно, з повагою, емпатією, терпінням. Лише за роки повномасштабної війни близько 1 мільйона людей отримали психосоціальну підтримку від волонтерів та співробітників Українського Червоного Хреста. Це велика кількість людей, але для нас важливо вчасно бути поруч з тими, кому важко», — наголосив Максим Доценко, генеральний директор Українського Червоного Хреста.

Протягом двох днів учасники брали участь у презентаціях, панельних дискусіях, практичних майстернях, секційних роботах та обговореннях. Під час цього заходу вони мали можливість не тільки обмінятися досвідом, а й обговорити потреби населення, роль волонтерів, міжнародне партнерство та інституційний розвиток.

Окрема увага була присвячена напрацюванням команди, зокрема обласних організацій, і реальним історіям отримувачів допомоги — як нагадування про те, для кого і заради чого ми працюємо.

10 років напряму Психічне здоров’я та психосоціальна підтримка Українського Червоного Хреста — це не лише про досвід, а й про стійкість, команду, взаємну підтримку та шлях, який пройшли разом.

«Попереду на нас чекає спільне визначення потреб і стратегічного розвитку напрямку. Протягом наступних трьох місяців ми працюватимемо над чотирма компонентами, серед яких розуміння потреб від локального до національного рівнів, інтеграція напрямку, стійкість послуг, а також підтримка та супервізія команд. І цю роботу ми будемо робити разом, бо інакше це не має сенсу. І ми точно повернемось із цими питаннями, бо єдиний спосіб, як ми можемо зробити це — це тільки спільно», — зазначила Катерина Крикля, керівниця напрямку ПЗПСП в Українському Червоному Хресті.

Дякуємо кожному й кожній, хто долучався, супроводжував та розвивав напрямок протягом цих років. Ми продовжуємо допомагати тим, хто найбільше цього потребує!

Форум організовано за підтримки Європейської комісії у межах програми EU4Health.