Поліціянти опановують навички самодопомоги у стресових ситуаціях

Поліціянти опановують навички самодопомоги у стресових ситуаціях

Працівники правоохоронних органів взяли участь у психоедукаційній сесії на тему «Дистрес. Самодопомога», організованій фахівцями Житомирської обласної організації Українського Червоного Хреста. Захід відбувся у Центрі психосоціальної підтримки у Житомирі.

Учасниками заходу були інспектори з дотримання прав людини Житомирського райуправління та працівники ізоляторів тимчасового тримання ГУНП в області. Під час зустрічі вони дізналися більше про природу стресу, його вплив на фізичний та емоційний стан людини, а також ефективні техніки саморегуляції.

Фахівці Українського Червоного Хреста розповіли поліціянтам про дистрес — стан, за якого людина втрачає здатність адаптуватися до кризових ситуацій та потребує зовнішньої підтримки.

Практична частина сесії була присвячена методам стабілізації психоемоційного стану. Учасники відпрацьовували навички управління стресом і вчилися допомагати не лише собі, а й іншим у складних ситуаціях. Також учасники отримали інформацію про спектр послуг Центру та можливості звернення за підтримкою.

«Ментальне здоров’я поліціянтів — це фундамент їхньої стійкості. Наше завдання створити умови, у яких вони зможуть отримати якісні навички, що допоможуть впоратися з емоційним навантаженням», — наголосила старша інспекторка Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України Катерина Грабчук.

Подібні зустрічі є важливими для правоохоронців, адже щоденна робота пов’язана з високим рівнем психологічного навантаження. Вміння керувати емоціями та долати стрес допомагає не лише уникати професійного вигорання, а й ефективніше виконувати свої обов’язки.