Досвід Данського Червоного Хреста, ідеї для розвитку та мотивація для молоді: про поїздку волонтерів у Данію

Досвід Данського Червоного Хреста, ідеї для розвитку та мотивація для молоді: про поїздку волонтерів у Данію

Волонтери Українського Червоного Хреста обмінялись досвідом з Данським Молодіжним Червоним Хрестом 

Активні волонтери Українського Червоного Хреста з напряму гуманістичної освіти відвідали Данський Молодіжний Червоний Хрест. Поїздка відбулася завдяки підтримці Данського Червоного Хреста.

  • Про Червоний Хрест у Данії

Данський Молодіжний Червоний Хрест або Danish Youth Red Cross є частиною Данського Червоного Хреста. Діяльність першого зосереджується на розвитку життєвих навичок у молоді, графської активності та гуманістичної освіти. Данський Молодіжний Червоний Хрест активно підтримує молодіжні центри в Україні, де молодь може зустрічатися, обмінюватися ідеями та брати участь у навчальних сесіях. Вони розробили програми – Life Skills та Sprint. Програма Life Skills навчає молодь етично вирішувати міжособистісні конфлікти, розуміти гендерні питання, аспекти соціальної відповідальності. А програма Sprint спрямована на пробудження громадянської активності серед молоді, розвиток навичок проєктного менеджменту для вирішення соціальних проблем у своїх громадах.

  • Поїздка українських волонтерів у Данію

В поїздці взяли участь волонтери Українського Червоного Хреста напрямку гуманістичної освіти: Віра Антропова, Аліна Сокуренко-Петрова, Вадим Гарбузов, Ірина Брега, Іваночко Ігор, Олександр Яцун, Еліс Вільхова, Юрій Іващенко, Анна Коломієць, Юлія Скакальська на чолі з провідною фахівчинею сектору розвитку молоді Єлизаветою Мацегорою та керівницею сектору розвитку молоді Департаменту організаційного розвитку Софіко Харчилавою.

За тиждень у Данії волонтери відвідали міста Копенгаген та Оденсе. Знайомились з працівниками та волонтерами Данського Молодіжного Червоного Хреста і звісно – з напрямками їхньої діяльності. В один із вечорів до гостей приєднався президент Данського Молодіжного Червоного Хреста Йонас Відерхольт Ларсен.

  • Про волонтерство у Данії

«Бути волонтером у Данії — почесно і престижно. Волонтери в Данії мають більше повноважень та преференцій, чого ми також прагнемо в Україні. Наприклад, якщо в Україні більшість проєктів фінансуються донорами, а волонтери допомагають їх реалізовувати, то в Данії волонтери самостійно залучають фінансування і можуть вести проєкт від керівництва і до вирішення нескладних побутових задач. Ми були в осередку Данського Молодіжного Червоного Хреста в Оденсеі, там всіма процесами займаються волонтери, – підтверджує Віра Антропова. Звісно, в умовах небезпеки через війну та нестабільний економічний стан в Україні ми не можемо допомагати людям лише силами волонтерів. Але є до чого зростати».

  • Як у Данії мотивують волонтерів та зберігають їх активність роками
  1. Престижні навчальні заклади надають додаткові бали або переваги абітурієнтам, які мають досвід волонтерства.
  2. Волонтерство підвищує шанси на працевлаштування. Під час волонтерства розвиваються такі важливі навички, як лідерство, командна робота, комунікаційні та організаційні здібності, які високо цінуються роботодавцями. Тому волонтерство зазначають в резюме при прийомі на роботу.
  3. Пільги від роботодавців: деякі компанії в Данії надають додаткові пільги своїм працівникам-волонтерам. Це може включати додаткові вихідні дні, гнучкий графік роботи або фінансову підтримку для участі у волонтерських проектах.
  4. На Різдво волонтери отримують купони, які потім можна обміняти на подарунки, і звісно волонтерські табори та волонтерські зустрічі як спосіб підтримки та мотивації волонтерів.

«У Данії волонтерство – це тренд і там зараз понад 40 000 волонтерів. Це приблизно 1%  від населення в країні. Тож є куди зростати», – розповідає Олександр. В Україні таке співвідношення менше, і сягає 0,3 % від всього населення.

Данський Молодіжний Червоний Хрест активно взаємодіє з представниками влади та шоу-бізнесу, щоб популяризувати червонохрестний рух. Відчувається, що в Данії до молоді прислухаються і молодь має голос, повноваження у прийнятті важливих рішень для громади. Тому, щоб волонтерський рух в Україні мав більше повноважень у прийнятті важливих соціальних рішень, варто збільшувати кількість волонтерів у дорадчих структурах та у президії.

«Водночас данці вражені, в яких умовах ми працюємо, – ділиться Олександр Яцун, – з максимально ненормованим графіком, з нестабільним емоціно-психологічним станом. Та попри це ми продовжуємо допомагати іншим. Вони щиро кажуть, що це їх також надихає».

  • Напрямки волонтерства розвинуті в Данського Молодіжного Червоного Хреста, яких в Українському Червоному Хресті поки ще немає

«У Данії розповсюджені госпітальні кафе, щоб люди, які довго перебувають на лікуванні не відчували себе одинокими, і роботу таких кафе забезпечують волонтери Данського Молодіжного Червоного Хреста», – розповідає Віра Антропова.

Кафе для виконання шкільного домашнього завдання. Студенти або учні старших класів допомагають з уроками дітям, в яких є труднощі з навчанням. Інший аспект – телефонна служба підтримки: молодь для молоді.  Також є Крамнички Червоного Хреста, на кшталт, комісійного магазину, виручка від речей йде на благодійність. Волонтери також організовують і проводять гуртки для дітей, починаючи від занять бойовими мистецтвами до приготування їжі.  Деякі гурки є безкоштовними, а деякі за донати.

  • Враження від досвіду українських волонтерів

Всюди запитували про досвід волонтерів Українського Червоного Хреста.

«Данці щиро захоплюються нашими волонтерами, що в такий важкий період для країни і для кожної людини, знаходять час і сили допомагати іншим. Нашими волонтерами пишаються там, бо українські волонтери зазвичай займаються кількома напрямками та якісно виконують свою діяльність», – розповідає Віра.

  • Як потрапити на міжнародний обмін досвідом та чим він корисний в подальшій діяльності волонтерів
  1. бути активним волонтером Українського Червоного Хреста в напрямках гуманістичної освіти YABC, Life Skills, Sprint.
  2. стежити за соціальними мережами Відділу волонтерства і молоді Національного Комітету, де публікуються оголошення і новини для волонтерів.
  3. успішно пройти співбесіду з представниками Національного Комітету Українського Червоного Хреста та готуватися до поїздки.

Багато хто скаже, що: «О, відібрали і поїхав закордон, бо повезло», насправді ж: це щоденна праця над собою та волонтерська діяльність від серця та душі», – додає Віра Антропова.

«Будемо працювати надалі, щоб розвивати наш Український Червоний Хрест. Поїздка була унікально, я вдачний, що зміг стати частиною цієї делегації і впевнений, що у кожного учасника, дуже схожі відчуття», – каже Олександр Яцун.

Share this post