Відео: лонгітюдне дослідження IMPACT за підтримки Українського Червоного Хреста

Відео: лонгітюдне дослідження IMPACT за підтримки Українського Червоного Хреста

Емоційні фактори як туга за домом та бажання возз’єднатися з родиною — найчастіші причини повернення українських біженців до України, особливо серед тих, хто повертається до рідних населених пунктів.

Ці висновки, а також причини повернення біженців, з лонгітюдного дослідження, яке організація IMPACT проводить з березня 2022 року за підтримки Українського Червоного Хреста. Результати представлені під час заходу: «Поточна ситуація та перспективи біженців з України: від реагування на надзвичайні ситуації та захисту до повернення та (ре)інтеграції».

Біженці, які перебувають закордоном і мають невеликі доходи та проживають у місцях тимчасового розміщення, більш схильні до повернення. Такі фактори, як труднощі з житлом, проблеми з працевлаштуванням, найчастіше зустрічаються серед тих, хто повернувся в Україну, але не може повернутися до свого рідного населеного пункту.

Попри те, що значна частина біженців вирішила повернутися в Україну, війна, що триває, робить це повернення небезпечним. Станом на початок 2024 року приблизно 6,2 мільйона біженців з України залишаються у різних країнах світу, більшість з них шукають захисту в Європі.

Зазначимо, що з березня 2022 року IMPACT прагне зрозуміти досвід тих, хто виїхав за кордон у відповідь на ескалацію бойових дій в Україні, патерни мобільності, траєкторії інтеграції та наміри повернутися біженців та тих, хто повертається. Поточне дослідження дає зрозуміти, як ці фактори змінюються з часом. Для цього, щомісяця IMPACT проводить телефонне опитування 5 000 респондентів — біженців та тих, хто повертається.

Наразі дослідження фінансується USAID та IFRC (попередні раунди фінансувалися Бельгійським Червоним Хрестом, Німецьким Червоним Хрестом та Save the Children), а також підтримується та проводиться у партнерстві з Товариством Червоного Хреста України.

Share this post