Позиція Червоного Хреста України щодо події в Оленівці

Позиція Червоного Хреста України щодо події в Оленівці

Товариство Червоного Хреста України категорично засуджує вбивства українських військовополонених в Оленівці i засуджує катування та звірства над українськими полоненими, про які зазначають світові та українські медіа!

Наразі є багато звернень до Товариства Червоного Хреста України, в яких закликають прокоментувати причини або провести оцінку роботи, яка проводилась в напрямку обміну полоненими.

Але Товариство Червоного Хреста України (Червоний Хрест України), як одне з 192 національних товариств Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця не має мандату на обмін військовополоненими чи отримання будь-якої інформації про їхнє перебування.

Робота національного товариства, зокрема Товариства Червоного Хреста України, відбувається виключно на території підконтрольній Україні. Ми виконує гуманітарну місію для допомоги цивільному населенню, яке постраждало від війни, стихійних лих та інших надзвичайних ситуацій.

Товариство Червоного Хреста України засуджує порушення міжнародного гуманітарного права.

Також зазначимо, згідно Третьої Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, а саме ст.19: «Військовополонених після захоплення їх у полон евакуюють якомога скоріше до таборів, розміщених у зоні, що знаходиться на достатній відстані від зони бойових дій, для того щоб вони перебували в безпеці».

 

Share this post