Нагородження Усіченка Івана Гнатовича медаллю Анрі Дюнана

Нагородження Усіченка Івана Гнатовича медаллю Анрі Дюнана

Найвищою відзнакою, медаллю Анрі Дюнана, за відданість гуманним цінностям посмертно нагородили Усіченка Івана Гнатовича, Президента Товариства Червоного Хреста України (1986 – 2018).

Іван Гнатович став Президентом Червоного Хреста України у 1986 року. Глибоко вкорінене почуття людяності Івана Гнатовича у поєднанні з його професією лікаря зробили його чудовим Президентом Червоного Хреста України, що завжди був готовим заступитися за потреби вразливих людей. На початку керівництва сталася Чорнобильська катастрофа. Щоб максимально ефективно допомагати населенню за його ініціативою була створена Міжнародна Чорнобильська програма гуманітарної допомоги та реабілітації. Вона стала однією з найефективніших програм у світі, яка підтримувала постраждалих українців понад 25 років.

Також Усіченко зробив значний внесок в інтеграцію Товариства до Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. З 1997 по 2001 рік він був членом Правління Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. У результаті його діяльності Товариство Червоного Хреста України було одним із перших Товариств радянського союзу, якого визнали у всьому світі, та Президент якого став членом Правління Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Завдяки його зусиллям Товариство здійснювало різноманітні міжнародні заходи, уклало багато угод з іншими національними товариствами, що сприяло безперервній підтримці гуманітарною допомогою України: медичної галузі, кампанії вакцинації тощо.

22 червня 2022 року Постійна комісія Червоного Хреста і Червоного Півмісяця нагородила посмертно Усіченка Івана Гнатовича медаллю Анрі Дюнана — найвищою відзнакою, що присуджується Міжнародним Рухом Червоного Хреста і Червоного Півмісяця за визначні заслуги та велику відданість гуманним цінностям та ідеалам Руху, переважно міжнародного значення.

Share this post