У Львові збудують тимчасове житло для вагітних жінок, які рятуються від війни

У Львові збудують тимчасове житло для вагітних жінок, які рятуються від війни

Сьогодні було підписано Меморандум про співпрацю між Товариством Червоного Хреста України та Львівською міською радою щодо зведення будинків для тимчасового проживання вагітних жінок, які виїхали з місць активних бойових дій до Львова. Згідно з підписаним Меморандумом про співпрацю, Червоний Хрест України забезпечить фінансову складову проєкту, інвестувавши 26 мільйонів гривень. Таке містечко для жінок при надії розгортають у районі вулиці Тракт Глинянський. Реалізувати проєкт планують до середини липня.

«Ми почали минулого тижня спільно будувати будиночки для вагітних. Плануємо до 15 липня завершити будівництво. Ці плани вдасться реалізувати завдяки феноменальній підтримці Червоного Хреста. Товариство працює швидко та показує дуже потужну динаміку у проєктуванні, виробництві, доставці, монтажу, збиранні та омеблюванні будиночків. Йдеться про інвестиції у 26 мільйонів гривень. Також ми на сьогодні вже почали роботу, щоб вибудувати в Україні один з найбільших реабілітаційних центрів для поранених, тому що тисячі людей потребуватимуть допомоги. Зокрема, ми говоримо про жінок та дітей, які були під обстрілами, ракетними ударами. Це проєкт будівництва потужного регіонального центру у Львові, за підтримки всього світу. Для нас буде за честь мати партнером Червоного Хреста, тому що таким чином ми врятуємо життя багатьох людей», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Тож у Львові зводять два двоповерхові будинки загальною площею 1300 м кв. В кожному – будуть облаштовані всі найнеобхідніші умови для комфортного тимчасового розселення вагітних жінок, які мають статус внутрішньо переміщених осіб: спальні кімнати, пральні, душові, вбиральні, кімнати відпочинку, дитячі зони, кухні, їдальні, котельні. Такі будиночки нададуть тимчасовий прихисток для понад 100 жінок.

«Ми чітко розуміємо, наскільки важливо те, що ми робимо для жінок, які там перебуватимуть. Ми всі українці, і ми робимо це заради нас та нашої держави, наших жінок та майбутнього покоління. Насправді нашій команді дуже приємно працювати із містом, тому що процес будівництва відбувається швидко. За декілька тижнів нам вдасться це реалізувати», – відзначив Максим Доценко, генеральний директор Національного комітету Товариства Червоного Хреста України.

Нагадаємо, у Львові на вул. У. Самчука вже розгорнули одне модульне містечко із 88 будиночків, де заселилось близько 350 вимушено переміщених українців. Водночас, завершують роботи в модульних містечках на вул. Пулюя та у Сихівському районі, які забезпечать тимчасовим житлом ще орієнтовно 700 переселенців.

Відео https://www.youtube.com/watch?v=N2tVPnhfwWY

Share this post