Офіційна заява Червоного Хреста України щодо використання емблеми

Офіційна заява Червоного Хреста України щодо використання емблеми

«Червоний Хрест України не надає дозволів чи заборон державній владі на використання емблеми Червоного Хреста, в тому числі під час евакуації цивільного населення. У своїй діяльності Червоний Хрест України керується виключно Основоположними принципами Міжнародного Руху та національним законодавством», – заявив Максим Доценко, генеральний директор Національного комітету Товариства Червоного Хреста України.

Емблема Червоного Хреста була створена як символ милосердя та співчуття з метою захисту медичного персоналу та поранених бійців на полі бою.

Товариство Червоного Хреста України надає роз’яснення щодо використання емблеми Червоного Хреста із захисною метою під час збройного конфлікту згідно положень міжнародного гуманітарного права та національного законодавства

Емблему червоного хреста можуть використовувати:

▫️медичні служби та духовний персонал збройних сил України (капелани);
▫️медичний персонал і медичні формування, санітарно-транспортні засоби, а також транспортні засоби Червоного Хреста України, що надані у розпорядження Збройні Сили України і діють у відповідності до положень військових інструкцій та статутів;
▫️за спеціальним дозволом МОЗ України та під його контролем, позначаються цивільний медичний персонал, цивільні лікарні та інші цивільні медичні формування, будівлі, обладнання, медичні матеріали, а також цивільні санітарно-транспортні засоби, заклади охорони здоров’я, призначені, зокрема, для перевезення та розміщення поранених, хворих.

І з початку збройного конфлікту на території України, всі працівники та волонтери Червоного Хреста України докладають титанічних зусиль для захисту та допомоги цивільному населенню.

Нагадаємо, Товариство Червоного Хреста України і Міжнародний Комітет Червоного Хреста – це різні організації, хоча і є складовими Міжнародного Руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.

Share this post