Психічне здоров’я і чому ми про це говоримо

Психічне здоров’я і чому ми про це говоримо

Говорячи про здоров’я, ми часто маємо на увазі тільки фізичне здоров’я людини, не враховуючи психічне благополуччя людини, яке є невід’ємною його частиною. У Статуті ВООЗ говориться: «Здоров’я – це стан повного фізичного, психічного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб і фізичних дефектів». Це визначення дає нам розуміння того, що психічне здоров’я включає в себе не тільки відсутність психічних розладів, а цілий комплекс, який включає в себе такий стан особистості, при якому вона здатна розвивати та реалізувати свої здібності, може переживати та використовувати ефективні стратегії подолання повсякденних життєвих стресів, реалізовувати свій професійний потенціал та сприяти розвитку у своїй громаді.

У своїй діяльності Товариство Червоного Хреста України приділяє особливу увагу піклуванню про психічне здоров’я осіб, сімей та спільнот, зокрема через проведення заходів з психосоціальної підтримки для населення, співробітників та волонтерів. Така діяльність здійснюється Товариством вже 7 років. У 2021 році заходи з психосоціальної підтримки регулярно проводяться у Вінницькій, Луганській, Донецькій, Львівській, Миколаївській областях, а також періодично у інших областях по Україні. Заходи з психосоціальної підтримки включають в себе групи підтримки, заняття з елементами творчості, навчання корисним навичкам для життя, заняття з елементами творчості, сімейні заходи, заняття для покращення благополуччя дітей та інші.

Також, у Донецькій області активно впроваджується надання індивідуальної підтримки для найбільш потребуючих членів громад, зокрема для людей похилого віку, одиноких людей, людей з інвалідністю. З червня 2021 року волонтерами ТЧХУ було здійснено вже більше 500 домашніх візитів. При цьому, Товариство Червоного Хреста також дбає про необхідну і важливу підтримку свої співробітників та волонтерів проводячи навчальні тренінги для волонтерів та співробітників, групи підтримки, а також неформальні заходи для підтримки.

Share this post