Червоний Хрест України висловлює щирі співчуття з приводу смерті Усіченка Івана Гнатовича

Червоний Хрест України висловлює щирі співчуття з приводу смерті Усіченка Івана Гнатовича

З сумом повідомляємо, що 18 травня 2021 року на 82-році життя, після тривалої боротьби COVID-19, припинився земний шлях близької для нас людини, Президента Товариства Червоного Хреста України (1986 – 2018) Усіченка Івана Гнатовича.

Це надзвичайно тяжка втрата для близьких, колег та міжнародного червонохресного руху.
Товариство Червоного Хреста України висловлює щирі співчуття родині Івана Гнатовича.

Відомий державний і громадський діяч, заслужений лікар України, кандидат медичних наук Усіченко Іван Гнатович більшу частину свого життя підтримував і сприяв реалізації місії Червоного Хреста. Іван Гнатович був дуже досвідченим і незамінним лікарем.

У 1986 році його обрали Президентом Товариства Червоного Хреста України. З відкритим серцем, цінностями та ідеями гуманності Іван Гнатович вносив відчутний вклад у вирішення нагострших соціальних проблема країни. На початку його керівництва сталася Чорнобильська катастрофа. За його ініціативою була створена Міжнародна Чорнобильська програма гуманітарної допомоги та реабілітації, яка починаючи з 1990 року, діяла понад 25 років. На підтримку гуманітарних програм для постраждалого від аварії на ЧАЕС населення Червонохрестний рух залучив понад 35 млн. доларів США, а програму визнали у світі однією з найефективнішою.

За час його роботи було створено Службу розшуку, запроваджено такий новий напрямок діяльності як поширення знань про міжнародне гуманітарне право, забезпечено подальшу інтеграцію Товариства у Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, удосконалено і розширено програми з профілактики туберкульозу і ВІЛ/СНІДу, патронажну службу, укріплено міжнародну співпрацю, організовані волонтерські загони швидкого реагування, створено службу катастроф для захисту населення від стихійних лих і техногенних аварій.

З 1997 по 2005 роки Іван Усіченко представляв Товариство Червоного Хреста України у складі Правління Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Обрання Товариства до складу Правління стало беззаперечним вчизнанням його авторитету на міжнародному рівні.

Протягом 8-ми років Іван Гнатович
був членом Комісії при Президентові України з питань громадянства.

За свої заслуги Івана Гнатовича здобув сотні нагород, зокрема його відзначили вищою нагородою Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця – медаллю Генрі Девідсона, вищою нагородою Венесуельського Червоного Хреста, а також медаллю Миколи Пирогова.

 

Share this post