Офіційний запуск проєкту «Молодіжні лідери України»

Офіційний запуск проєкту «Молодіжні лідери України»

Червоний Хрест України спільно з Українською Академією Лідерства, Міністерством молоді та спорту України і партнерами запускає проєкт “Молодіжні лідери України” у рамках ініціативи “Волонтерство – це твій ПЛЮС”.

Проєкт спрямований на розвиток молодіжного лідерства і волонтерських команд в Україні, які реалізовуватимуть корисні соціальні ініціативи для своїх громад. Протягом серпня-вересня було відібрано 18 з 65 молодіжних лідерів, які зараз зібралися у Києві для проходження 6-денного тренінга «Шлях молодіжного лідера», який стане їх відправною точкою у реалізації проєкту – адже саме вони разом зі своїми волонтерськими командами втілюватимуть проєкт у життя.

Завдяки проєкту молодь навчиться:

  • ефективному лідерству і командоутворенню;
  • визначенню соціальних потреб спільноти;
  • проєктному і волонтерському менеджменту;
  • гуманітарній дипломатії і молодіжній адвокації;
  • мобілізації ресурсів;
  • розробці соціальних заходів різного формату і масштабу відповідно до червонохресних цінностей і принципів.

Окрім цього, проєкт “Молодіжні лідери”:

  • навчить менторів, що супроводжуватимуть і підтримуватимуть молодіжних лідерів та їхні команди;
  • забезпечить проведення демократичних виборів лідерів на вищі рівні – районний, обласний, національний;
  • збиратиме представників громадських і державних організацій та весь актив громади для пошуків спільних рішень щодо питань з життя молоді і громади загалом.

Таким чином молодь матиме змогу зробити свій внесок у розвиток своєї громади і українського суспільства загалом.

Проєкт буде реалізовуватися протягом 2020-2021 років у Харківській і Дніпропетровській областях, а потім поширюватиметься в інших регіонах України.

Найуспішніші молодіжні лідери проєкту поїдуть в Данію для обміну лідерським і командним досвідом.

Учасники заходу: Максим Доценко, Генеральний директор Національного комітету Товариства Червоного Хреста України; Оле Егберг Міккельсен, Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данії в Україні; Марина Попатенко, заступниця Міністра молоді та спорту України; Антуан Терьєн, координатор програм Данського Червоного Хреста в України; Аске Гельвег Краруп, міжнародний радник Данського Молодіжного Червоного Хреста (онлайн із Копенгагена, Данія). представники Української Академії Лідерства та Національної Молодіжної Ради України.

Ініціатива «Волонтерство – це твій ПЛЮС» і проєкт «Молодіжні лідери України» реалізуються у рамках програми Міністерства закордонних справ Данії «The Danish Neighbourhood Programme. The Youth Pool 2020-21» за підтримки Данського Червоного Хреста та за участі Данського Молодіжного Червоного Хреста, Міністерства молоді та спорту України, Української Академії Лідерства, Національної Молодіжної Ради України та Уповноваженої Президента України з питань волонтерської діяльності.

«Волонтери – це опора суспільства, а молодь – ядро волонтерства. Вони є активними членами громади, одні із перших реагують на всі надзвичайні ситуації і допомагають тим, хто вкрай цього потребує. Але щоб правильно та своєчасно надавати необхідну допомогу, від якої іноді залежить чиєсь життя чи добробут – потрібні спеціальні знання і навички. Тому Червоний Хрест України разом з партнерами почали будувати систему молодіжного лідерства, щоб у кожного волонтера була «дорожня карта дій» для підтримки своєї громади відповідно до її потреб», – зазначає Максим Доценко, Генеральний директор Товариства Червоного Хреста України.

«Створення можливостей для молоді, участь у житті суспільства, громадянський внесок у подальший розвиток українського суспільства – це основна мета Національної стратегії державної молодіжної політики до 2030 року. Нові підходи для роботи з молоддю допоможуть молодим людям бути свідомими, відповідальними та економічно активними, мати високий рівень життєстійкості, самостійності і спроможності, інтегрованості у суспільне життя країни», – розповіла заступниця Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко.

Авторка і координаторка проєкту «Молодіжні лідери України» Міла Макарова підкреслює:

«Залучення молоді до суспільного життя через волонтерську діяльність – дуже потужна сила для змін у суспільстві, які починаються вже зараз і будують наше спільне майбутнє. Завдяки цьому проєкту ми створюємо усі необхідні умови, даємо знання, навички і підтримку молоді для того щоб бути такою силою у своїх спільнотах».

Детальніша інформація про проєкт «Молодіжні лідери України» і про те, як стати його учасником на сторінці ініціативи «Волонтерство – це твій ПЛЮС»: https://www.facebook.com/VolunteeringIsYourPLUS/

 

Share this post