На Донеччині презентували новий проект Червоного Хреста «Лінія життя» (відео)

На Донеччині презентували новий проект Червоного Хреста «Лінія життя» (відео)

Два мільйони євро будуть спрямовані на потреби мешканців населених пунктів поблизу лінії розмежування. Про це повідомив Генеральний секретар Німецького Червоного Хреста Крістіан Рейтер під час прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі у Краматорську.

“У співпраці з Люксембурзьким Червоним Хрестом ми розпочинаємо новий спільний проект в Донецькій області, який має назву “Лінія життя: підтримка людей, постраждалих внаслідок конфлікту в Україні, шляхом надання багатоцільових ваучерів та покращення інфраструктури охорони здоров’я”. Проєкт має на меті задовольнити актуальні потреби жителів прифронтових населених пунктів та внутрішньо переміщених осіб”, – розповів пан Крістіан Рейтер.

Як зазначив координатор проекту Харіс Алєвич, цей проєкт є мультисекторальною допомогою, яку Червоний Хрест надаватиме мешканцям Бахмутського, Ясинуватського, Костянтинівського та Мар’їнського районів. Всього планується охопити 6500 людей.

“Перший компонент проєкту передбачає видачу 2100 людям грошових ваучерів різноцільового характеру. Наразі іде фаза пошуку та оцінки потреб жителів, які потребують такої допомоги. Другий компонент – відновлення мережі первинної ланки медицини у так званій “сірій зоні”. Зокрема, будуть реконструйовані зруйновані будівлі ФАПів та амбулаторій, оснащені меблями та медичним обладнанням, проведені тренінги з підвищення кваліфікації медперсоналу”, – пояснив пан Харіс Алєвич.

За словами голови Місії Люксембурзького Червоного Хреста в Україні Володимира Петрова, кінцевою метою втілення другого компоненту проєкту є припинення відтоку медичних фахівців з регіону та покращення рівня медичних послуг, що вкрай потрібно місцевим мешканцям.

Представники партнерських національних товариств Червоного Хреста високо оцінили співпрацю з українськими колегами. Генеральний директор Товариства Червоного Хреста України Лілія Білоус повідомила, що з початку війни на Сході країни більше 800 мільйонів гривень власних коштів було спрямовано на допомогу населенню, постраждалому внаслідок конфлікту, а також внутрішньо переміщеним особам. В той же час вкрай важлива підтримка з боку міжнародних товариств.

“Ми безмежно цінуємо гуманітарну допомогу, яка на регулярній основі багато років поспіль надходить від Німецького Червоного Хреста. Дякуємо за те, що плануєте не лише продовжувати гуманітарні програми, розпочаті на Донеччині, а й впроваджувати нові”, – підкреслила Лілія Білоус.

Джерело: АКМЦ

Share this post