Служба розшуку відновила родинні зв’язки після 70 років невідомості

Служба розшуку відновила родинні зв’язки після 70 років невідомості

В роботі Червоного Хреста часом натрапляєш на неймовірні людські історії. З 2007 року пані Б. через Червоний Хрест України розшукувала свою матір, яка зникла безвісти під час Другої світової війни.

– За цей час Червоним Хрестом було вжито всі можливі заходи – ми зверталися до колег з Німеччини, Чехії, Австрії, Австралії, Росії, Франції та до інших установ в Україні та за кордоном, – розповідає перший заступник голови Херсонської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Лариса Марченко.

На жаль, пані, котра сподівалася знайти маму, померла від серцевої хвороби. Червоний Хрест України надав її доньці інформацію, що з нею хоче встановити контакт громадянин Німеччини пан Б. Це історія трагічна і світла водночас, і заслуговує бути сюжетом окремої книги про долю цілого покоління знедолених війною. Як з’ясувалося, мати пані Б. потрапила під час війни до концентраційного табору в м. Штрассгоф, де народила дочку Елізабет (мати пана Б. з Німеччини). Таким чином у доньки пані Б. відшукався рідний дядько, який проживає в Німеччині. І ось через понад 70 років родинні зв’язки відновлюються, близькі люди знаходять одне одного!

– Пишаюсь, що я є співробітником Червоного Хреста – ми робимо світ добрішим! – говорить Лариса Вацлавівна.

Ксенія Алісова, Новий день

Share this post