Тренінг для тренерів з міжнародного гуманітарного права
З 2 по 5 червня в місті Запоріжжі відбувся перший етап проекту «Тренер з міжнародного гуманітарного права». Основною цільовою аудиторією були співробітники та волонтери з Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей. Тренінг проводили представники Товариства Червоного Хреста України, Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Фінського Червоного Хреста.
Тренінг включав лекції з міжнародного гуманітарного права та Основоположних принципів Руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, а також два дні з розвитку тренерських навичок. Учасники мали змогу дізнатися про основні принципи та джерела міжнародного гуманітарного права, захист цивільних осіб та об’єктів під час збройного конфлікту, захист емблеми Червоного Хреста, Червоного Півмісяця та Червоного Кристалу, концепцію більш безпечного доступу та про інші, не менш цікаві та актуальні теми. Наступні два дні були присвячені опрацюванню педагогічних навичок, правильній подачі інформації для різних аудиторій та викликам, з якими може зіткнутися тренер під час лекції.
Далі на учасників чекає продовження курсу та проведення власних тренінгів з МГП, за результатами яких їх буде сертифіковано та вони зможуть викладати МГП для співробітників та волонтерів ТЧХУ, і цивільного населення.
Важливість проекту “Тренер з МГП” полягає в тому що, Україна є учасником усіх договорів у сфері МГП (Женевських Конвенцій 1949 р., Додаткових протоколів 1977 р. та інших міжнародних документів), відповідно до яких вона взяла на себе зобов’язання поширювати норми МГП в мирний час та під час збройних конфліктів. Товариство Червоного Хреста України (ТЧХУ) відіграє допоміжну роль для держави в даній сфері. Крім того, ТЧХУ зацікавлене в тому, щоб його роль правильно розумілася в суспільстві серед різних цільових груп. Також, ТЧХУ регулює правомірність використання емблеми Червоного Хреста і усуває близько 30 випадків незаконного використання щорічно. Тому для Товариства Червоного Хреста України вкрай важливо підготувати висококваліфікованих тренерів з міжнародного гуманітарного права у кожній області.