ДОПОМОГА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ
Товариство Червоного Хреста України з 24 лютого 2022 року мобілізував всі сили та ресурси для оперативного реагування на гуманітарну кризу, яка виникла від розгортання збройного конфлікту в Україні. Основна задача організацій Товариства – забезпечення базових потреб, що наразі виникають у людей, які тікають від війни та розпочинають жити на новому місці.
Допомога внутрішньо переміщеним особам на місцевому рівні
Районні, міськрайонні, міські та обласні організації Товариства Червоного Хреста України на місцевому рівні підтримують ВПО. В організаціях волонтери і співробітники Товариства Червоного Хреста України видають продуктові набори (крупи, макаронні вироби, консерви, цукор, борошно, олія та інші продукти тривалого зберігання), гігієнічні засоби (дитячі та дорослі підгузки, чоловічі та жіночі засоби гігієни, дезінфікуючі розчини тощо). Також за наявності людям можуть видавати лікарські засоби та медикаменти. Крім того, в організаціях існують Банки одягу, де є як нові речі, так і вживані, які кожен, хто звертається, може взяти для себе й своєї сім’ї. В Банку одягу є одяг для дорослих, дитячі речі, іграшки, також можуть бути речі першої необхідності: посуд, ковдри, постільна білизна, рушники тощо.
Крім гуманітарної допомоги в місцевих організаціях Товариства Червоного Хреста України проводяться заходи для ВПО: безкоштовні тренінги з першої допомоги, мінної небезпеки, міжнародного гуманітарного права тощо. Також спеціалісти Товариства Червоного Хреста України проводять заходи з психосоціальної підтримки постраждалих людей: дітей, родин, людей літнього віку тощо. Більше про цей напрямок тут.
Щоб отримати гуманітарну допомогу на місцевому рівні чи відвідати захід, зверніться до обласної організації Товариства Червоного Хреста України – https://redcross.org.ua/contacts/ та уточніть про наявний вид допомоги, контакти місцевих організацій та актуальні заходи.
Останні новини
Допомога у місцях компактного проживання внутрішньо переміщених осіб
Місцеві осередки Товариства Червоного Хреста України підтримують зв’язок з соціальними службами та керівними органами місць компактного проживання ВПО. Відповідно до їх запиту, волонтери доставляють продукти харчування, питну воду, засоби гігієни, одяг чи інші речі першої необхідності для ВПО. Крім того, у місцях компактного перебування ВПО спеціалісти Товариства Червоного Хреста України проводять заходи з психосоціальної підтримки, тренінги з першої допомоги, мінної небезпеки тощо.
Також спільно з міжнародними партнерами Товариство Червоного Хреста України допомагає облаштовувати побут в місцях компактного проживання ВПО для забезпечення комфортних умов проживання людей.
- Наприклад, в Івано-Франківську Товариство Червоного Хреста України забезпечило 400 ліжками, матрацами, пральною машиною та хлібопічкою гуртожиток, в якому розмістили ВПО. Також організації Товариства Червоного Хреста України забезпечують пральними машинками, холодильниками, мікрохвильовими печами та іншими побутовими приладами центри розміщення ВПО.
- У березні в Кам‘янці-Подільському Товариство Червоного Хреста України разом з місцевою владою відкрили два Центри гігієни. В них розміщені пральні машинки, де люди, які вимушені були евакуюватися до безпечних місць, можуть безкоштовно випрати одяг. Ще два місяці роботи центрами скористалося вже понад 20 тисяч людей.
- У Львові розпочали будівництво будиночків для тимчасового проживання вагітних жінок, які виїхали з місць активних бойових дій. Таке містечко для жінок при надії планують розгорнути у районі вулиці Тракт Глинянський. Воно буде обладнане усім необхідним для малюків. Товариство Червоного Хреста України забезпечує фінансову складову будівництва – 26 мільйонів гривень на проєктування, виробництво, доставку, монтаж, збирання та омеблювання будиночків.
Централізована допомога внутрішньо переміщеним особам
Товариство Червоного Хреста України надає допомогу постраждалому населенню централізовано. Через місцеві осередки Товариства Червоного Хреста України, медичні установи та місцеву владу збираються дані про потреби мешканців населених пунктів області.
За отриманим запитом Національний комітет Товариства Червоного Хреста України формує відповідні гуманітарні вантажі з допомогою та відправляє їх у регіони. На місці установи, які робили централізовано запит про допомогу, приймають вантаж, сортують, формують гуманітарні набори та видають їх людям.
Наприклад, у населеному пункті надали прихисток сотням ВПО. Місцева влада, розуміючи потреби у розміщення ВПО, організації їжі, забезпечення базових потреб евакуйованих людей, робить запит на Національний комітет Товариства Червоного Хреста України з проханням виділити гуманітарну допомогу у вигляді ліжок, ковдр, засобів гігієни та продуктів харчування. Національний комітет формує вантаж, відправляє його в населений пункт, де ця ж місцева влада використовує гуманітарну допомогу за тими потребами, з якими зверталася про допомогу.
Щоб отримати централізовано допомогу від Національного комітету Товариства Червоного Хреста України, надайте ваш запит до місцевої влади населеного пункту.
Проєкти та програми допомоги ВПО
Наразі в багатьох областях Товариства Червоного Хреста України розпочинається запуск різних проєктів та програм з підтримки ВПО.
Одна з програм, яка реалізовувалася Товариством Червоного Хреста України у березні-квітня 2022 року та показала успіх – Ваучерна програма для підтримки ВПО. Спочатку ця програма була запущена у великих містах, що першими приймали тисячі ВПО та межували з областями, де ведуться активні бойові дії.
Далі її розширили до 6 міст і вона реалізовувалася у Полтаві, Житомирі, Кропивницькому, Дніпрі, Запоріжжі та Черкасах. Програма давала можливість ВПО з категорій вразливості придбати у мережі супермаркетів «Сільпо» товари на суму 2200 грн для покриття базових потреб.
Враховуючи кількість ВПО, партнери, які підтримували ваучерну програму звузили коло отримувачів допомоги до таких категорій: багатодітнi родини (3 i бiльше дiтей до 18 рокiв); люди вiком 70 рокiв i старше; особи з iнвалiднiстю 1 та 2 груп; сім’ї з дитиною (дітьми) до 16 років; вагітні жінки; родини з особою, у якої встановлено групу інвалідності з дитинства.
На початку травня 2022 року ця програма завершилася. Враховуючи, що кількість ваучерів змогла покрити потреби понад 20 тисяч родин ВПО, ми розробляємо спільно з партнерами інші програми для підтримки більшої кількості ВПО та запускатимемо їх найближчим часом по Україні.
22 квітня 2022 року у Києві відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Товариством Червоного Хреста України, Міжнародним комітетом Червоного Хреста та Міністерством соціальної політики для надання фінансової підтримки вразливим верствам населення, які постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні.
Фінансова допомога становить 2500 грн на одну людину протягом одного місяця та є вкрай важливою для допомоги вимушено переміщеним особам, а також тим, хто залишається у місцях, які сильно постраждали від воєнних дій.
На реалізацію цієї програми Червоний Хрест України мобілізує 500 мільйонів гривень, а Міжнародний комітет Червоного Хреста – 1,9 мільярда гривень.
Допомога надаватиметься вразливим категоріям населення, зокрема із числа внутрішньо переміщених осіб, відомості про яких містяться в Єдиній інформаційній базі даних про ВПО, а також з числа людей, які подали заявку на отримання допомоги через інформаційну платформу “єДопомога” edopomoga.gov.ua. Виплата допомоги здійснюється в розмірі 2500 гривень на місяць. Поки термін надання допомоги – 1 місяць, але може бути збільшений за наявності необхідного фінансування. При цьому, можуть переглядатись критерії надання допомоги з огляду на потреби.
Для отримання виплат не потрібно подавати жодних заяв. Вони будуть здійснюватися на основі наявних відомостей інформаційної бази ВПО. Допомога виплачується незалежно від отримання інших видів допомоги, зокрема виплати допомоги на проживання ВПО.
Тримайте зв’язок з місцевим осередком Товариства Червоного Хреста України, щоб дізнаватися актуальні новини щодо запуску інших програм та проєктів підтримки ВПО – https://redcross.org.ua/contacts/.