У Волинській області працює психолог, що підтримує пацієнтів, які лікуються від туберкульозу –
Всесвітній день психічного здоров’я, який відзначається в жовтні, спрямований на підтримку людей, які переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.
Туберкульоз – важка інфекційна хвороба, яка впливає на психологічний клієнтів. Як правило, у хворого відзначається похмурий настрій та песимізм, занепокоєння і страх не тільки за своє здоров’я, але і за здоров’я близьких людей, особливо дітей.
Психолог, який задіяний у рамках реалізації напрямку напрямку Альянс громадського здоров’я «Підвищення прихильності пацієнтів з лікарсько-чутливим та стійким туберкульозом до лікування шляхом забезпечення медико-психосоціального супроводу» проєкту «Стійка відповідь на епідемії ВІЛ і ТБ в умовах війни та відновлення України» гранту надає необхідну психоемоційну підтримку пацієнтам, допомагає у вирішенні певних життєвих труднощів, визначенні подальших життєвих цілей, які буде можливо досягнути завдяки вирішенню проблем зі здоров’ям.
В ігровому просторі діти з цікавістю та позитивними емоціями разом з психологом займаються творчістю, грають в настільні ігри, весело проводять час.
Внаслідок проведених консультацій та подальшої профілактичної та психокорекційної роботи з клієнтами, значно покращується психологічний стан хворих під час лікування туберкульозу.
Які ж корисні навички варто розвивати для підтримки психічного здоров’я?
- Моделювати, як справлятись з невдачами.
- Шукати мету в житті.
- Помічати позитивні речі.
- Дотримуватись здорового способу життя
- Звертатися за допомогою при перших ознаках проблеми, щоб запобігти погіршенню психоемоційного стану.