Товариство користується найбільшою довірою та впізнаваністю серед вітчизняних НДО
Товариство Червоного Хреста України – організація, що користується найбільшою довірою та впізнаваністю серед вітчизняних громадських і благодійних організацій: дослідження CoreStone та GFK Ukraine.
Найбільш відомою організацією, що збирає пожертви, є Товариство Червоного Хреста України – 46% опитаних її знають. Більшість із тих, хто знає про Товариство, довіряють йому. Загалом Товариству довіряють 74% опитаних, а серед тих, хто робив грошові або речові пожертви, – рівень довіри склав 78% респондентів. Відповідно, з усіх організацій найчастіше респонденти жертвували кошти Товариству (7%), «Армії SOS» та «Повернись живим» (по 4%).
Основними мотиваційними факторами пожертв є переконання, що гроші дійдуть до тих, хто їх потребує, особисте знайомство з людьми у скруті, гострота соціальної проблеми, прозорість діяльності і звітності організації.
Також Товариство Червоного Хреста України входить в трійку лідерів благодійних організацій України за рівнем довіри, поряд з Міжнародним комітетом Червоного Хреста та Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України». Важливо, що Товариство – на третьому місті у рейтингу щодо участі українців у волонтерській діяльності. Більшість волонтерів (43%) займалися волонтерством самостійно, або в складі групи, що не є постійною організацією, а 2% волонтерів країни – це волонтери Товариства Червоного Хреста України.
Соціологічне дослідження на тему «Благодійність і волонтерство 2017» було презентовано 22 лютого 2018 року в рамках X Міжнародної конференції «Атлас благозмін», організатором якої виступив Український форум благодійників.
Дослідження проведено компаніями CoreStone та GFK Ukraine на замовлення Фонду родини Загорій з метою вивчити рівень довіри та активність залучення українців у благодійну та волонтерську діяльність; дізнатись основні напрями та структуру діяльності благодійних організацій. Опитування проходило з 17 січня по 6 лютого 2018 року по всій країні в містах з населенням понад 50 тисяч осіб. Участь в ньому взяли також експерти благодійних організацій.
З дослідженням можна ознайомитися за посиланням: http://zagoriy.foundation/news/33-sotsiolohichne-doslidzhennia-blahodiinist-ta-volonterstvo-2017