Національний координатор з МГП взяла участь у міжнародній конференції по протидії тероризму
15 грудня національний координатор з МГП Євгенія Лук‘янченко взяла участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Протидія терористичній діяльності: міжнародний досвід і його актуальність для Україні» організованою Генеральною прокуратурою України, Національною академією прокуратури Украіни, Всеукраїнською асоціацією кримінального права та Консультативною місією ЄС.
Конференція проходила у стінах Національної академії прокуратури України.
Тероризм називають глобальною проблемою сучасності, а прогнози вчених і практиків стосовно подальшого зростання загрози тероризму невтішні. Тому світове співтовариство спрямовує значні зусилля на протидію цьому явищу. Особливу значення надається правовому напрямку питання, зокрема його кримінально-правовій складовій, що знаходиться свій прояв у тенденції до посилення заборони терористичних дій як у міжнароно правових документах, так і в національних законодавствах.
Що ж міжнародне гуманітарне право говорить про тероризм?
- В джерелах МГП немає визначення поняттю “тероризм”, проте МГП забороняє вдаватися до “актів тероризму” під час збройних конфліктів.
- Додаткові протоколи до Женевських конвенцій забороняють дії спрямовані на поширення терору серед цивільного населення. “Цивільне населення як таке, а також окремі цивільні особи не повинні бути об’єктами нападу. Дії або загрози насильства, основною метою яких є поширення терору серед цивільного населення, заборонені” (ст.51 ДП І, ст. 13 ДП ІІ).
- Терористичні дії, вчинені поза збройними конфліктами, повинні розглядатися за допомогою внутрішнього або міжнародного правопорядку, але не шляхом застосування МГП.