Акція «Безпечний кекс» в Тернополі

Акція «Безпечний кекс» в Тернополі

1 грудня, у день боротьби із ВІЛ/СНІДом, наші волонтери, а за сумісництвом студенти Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського, провели масштабну акцію під назвою «Безпечний кекс». Організатором акції став студент 5 курсу, екс-голова Молодіжної Комісії Товариства Червоного Хреста України Михайло Бандрівський.

Волонтери відвідали учнів 10-11 класів Тернопільської спеціалізованої ЗОШ №3 з інформативною лекцією про шляхи передачі ВІЛ та методи захисту від хвороби, яку прочитав Гаябах Нкрумах Фредерік. Після цього студенти Мар’яна Ткачик, Ольга Стельмах, Катерина Булавіна, Микола Підфедько, Настя Лисятинська та Євгеній Боднар пограли з школярами в інтерактивну гру, спрямовану на закріплення матеріалу на лекції та можливістю запитувати наших волонтерів про те, що їх цікавило. Цей захід відбувся під керівництвом Наталії Яреми, доцента кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією. Волонтери дякують їй за відмінно організовану командну роботу, мудре наставництво та підтримку.

Інша ж частина студентів приготувала бисквітні кексики та печиво із емблемою Червоного Хреста і символом боротьби із СНІДом. Михайло Бандрівський, Світлана Сідор, Артем Мацько, Микола Барта, Омар Хамід, Амін Мудассар, Саміра Хаятулах, Лешків Назарій, Дюг Владислав, Анна Плешканьова та Діана Попович продавали кекси та печиво в адміністративному корпусі Університету. На клінічних кафедрах університету цим займалися: Білик Інга, Вознюк Сергій, Бабій Таня та Банацький Михайло. Фіксованої ціни на десерти не було – кожен платив на власний розсуд. Завдяки студентам та викладачам нам вдалося зібрати 4290 грн. Гроші, виручені за продаж випічки, будуть використані на матеріальну допомогу діткам, які хворіють на ВІЛ/СНІД у Тернополі. Кожному, хто купляв випічку, ми дарували невеликий презент у вигляді механічних контрацептивів.

Окрім цього, волонтери Тернопільської обласної організації Товариства традиційно провели інформування населення щодо профілактики ВІЛ і толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД. Волонтери розповіли про захворювання, причини виникнення, механізм передачі та методи профілактики.  Також усі бажаючі могли безкоштовно пройти анонімний тест на ВІЛ у мобільній амбулаторії, яка розташовувалася на Театральній площі.

42 млн. чоловіків, жінок та дітей інфіковані в наш час вірусом імунодефіциту людини, що викликає СНІД. Щодня заражуються більш ніж 6 тис. людей. Якщо не вживати термінових заходів, то до 2020 року число інфікованих досягне 110 млн. СНІД – загроза людству, не дай йому шанс!