Зустріч з обміну досвідом у сфері громадянської освіти та освіти з прав людини
13 вересня 2017 року відбулася перша координаційна зустріч представника Товариства Червоного Хреста України, Міністерства освіти і науки України та міжнародних партнерів з обміну досвідом у сфері громадянської освіти та освіти з прав людини. Товариство представляла Євгенія Лук’янченко, національний координатор з Міжнародного гуманітарного права (МГП).
Одним із статутних завдань Товариства є поширення знань з міжнародного гуманітарного права в українському суспільстві, що є потужним виховним фактором молодого покоління. В межах цього головним етапом зустрічі було обговорення потреби у створенні освітньої платформи та впровадження програми, що містила би найкращі міжнародні практики щодо громадянської освіти та освіти в галузі прав людини. Представник Товариства ознайомив присутніх із досвідом Товариства та його проектами, а також обмінявся напрацюваннями у цій сфері. Зокрема було зазначено, що починаючи з 2000 року, діє Міжвідомча комісія з впровадження МГП, одним із головних завдань якої є співпраця з органами місцевої та державної влади в сфері впровадження та поширення знань про МГП. Також Товариство поділилося досвідом співпраці з Міністерством освіти і науки України щодо розробки програм для загальноосвітніх навчальних закладів, підготовки педагогічних кадрів з МГП та випуску підручників з основ МГП.
Представники національних та міжнародних партнерів, у свою чергу, розповіли про діяльність ОБСЄ та Координатора проектів ОБСЄ в Україні у сфері освіти з прав людини, діяльність Amnesty International Ukraine у сфері освіти з прав людини, а також презентували міжнародні проекти щодо просування громадянської освіти та освіти з прав людини, у тому числі щодо міжнародного гуманітарного права, у системі загальної середньої школи.
Усі учасники зустрічі висловили спільне переконання в тому, що вивчення курсу МГП сприяє утвердженню ідеалів добра, милосердя та гуманності у молодіжному середовищі та спонукає багатьох молодих людей до захисту гуманітарних цінностей – здоров’я, життя та гідності людини. Наприкінці між партнерами були досягнуті домовленості про продовження таких зустрічей для подальшого вживання практичних заходів з розробки онлайн-курсу (з громадянської освіти/з освіти з прав людини/окремих модулів), а також розглядання суміжних актуальних питань та досвіду інших країн у сфері освітніх реформ.