Арт-інсталяція «НОВИН НЕМАЄ, АЛЕ Я НЕ ВІРЮ…»
З нагоди Міжнародного дня зниклих безвісти людей Делегація Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) в Україні організувала арт-інсталяцію, присвячену родинам тих, хто зник безвісти внаслідок збройного конфлікту на сході України.
Сотні родин досі нічого не знають про долю своїх близьких, що зникли на Донбасі. Зниклі стають для близьких не живими і не мертвими. Їх матері і батьки, дружини і чоловіки, родичі і друзі не можуть ані оплакати втрату, ані порадіти поверненню своїх коханих. Кожен день сім’ї живуть між надією (їх коханий все ще живий) і відчаєм (він мертвий або вони ніколи не дізнаються про його долю). Цей постійний вантаж незнання і невизначеності є обтяжливим для багатьох членів сім’ї. І хоча їхні страждання іноді лишаються непоміченими, сім’ї зниклих безвісти — це також жертви збройного конфлікту.
“Інсталяція дозволить нам краще зрозуміти почуття тих, хто шукає своїх зниклих близьких, – зазначив на відкритті арт-інталяції Алан Ешліманн, голова делегації МКЧХ в Україні. – Маючи власних рідних, ми можемо усвідомити, через що проходять люди, які роками не мають новин про своїх близьких і балансують між відчаєм та надією”.
Арт-інсталяція «Новин немає, але я не вірю…» — це метафоричний лабіринт, створений художницею Дарією Кольцовою. Він насичений справжніми емоціями та історіями сімей зниклих безвісти по обидва боки від лінії розмежування. Лабіринт побудований із фрагментів неіснуючих більше домівок, ніби зі шматків життів, які розпалися назавжди. Чи можливо вийти з цих заплутаних коридорів невизначеності?
“Я досі маю сумніви, що брат загинув. Думаю, якщо є навіть найменша надія, це треба використовувати. Я не погоджуюся, що його вже немає, – каже Тетяна, 58-річний брат якої зник безвісти під Іловайськом. Разом з іншими родичами людей, які зникли внаслідок конфлікту на сході України, жінка прийшла на відкриття арт-інсталяції. “Він викладач в університеті, і у першій рік, коли він зник, його колеги на волонтерських засадах замінювали його на лекціях. Ми з батьком досі віримо, що він повернеться”.
Підкреслимо, що на арт-інсталяції чергували волонтери Товариства Червоного Хреста України – допомагали організаторам та відвідувачам. Висловлюємо свою подяку за участь у важливій події та вашу допомогу!
Відвідати арт-інсталяцію можна на Софійській площі у Києві до 10 вересня.
МКЧХ та Товариство Червоного Хреста України підтримують зусилля з пошуків зниклих осіб від початку конфлікту в Україні. Наші команди перебувають у діалозі з органами влади, організаціями та будь-ким, хто може мати інформацію про зниклих осіб. На серпень 2017 року у зв’язку з ситуацією збройного конфлікту на сході України до Служби розшуку Товариства Червоного Хреста України звернулися 763 громадянина, за заявами яких було відкрито 723 розшукових справи.
Пропонуємо переглянути відео про арт-інсталяцію від “Української правди”: