Майже 9000 сесій з реабілітації: результати роботи мобільних реабілітаційних команд Українського Червоного Хреста за півтора року
Мобільні реабілітаційні команди Українського Червоного Хреста стартували півтора року тому з метою наблизити реабілітаційні послуги до людей у найвіддаленіших громадах України. Там, де доступ до послуг з реабілітації обмежений або зовсім відсутній, команди Українського Червоного Хреста стали тією ланкою, яка з’єднує людей із фаховою допомогою.
З часом проєкт масштабувався — від перших виїздів у пілотних регіонах до стабільної роботи у різних куточках країни. Наразі діяльність проєкту охоплює 10 областей України: Львівську, Волинську, Рівненську, Хмельницьку, Івано-Франківську, Тернопільську, Миколаївську, Полтавську, Чернігівську та Дніпропетровську. До кінця 2025 року мобільні реабілітаційні команди почнуть працювати ще у трьох: Одеській, Харківській та Запорізькій.
Так, за півтора року роботи:
- проведено майже 9000 сесій з реабілітації;
- 1096 бенефіціарів отримали індивідуальну підтримку;
- 216 осіб забезпечено 405 допоміжними засобами реабілітації;
- 327 опікунів отримали інформаційну та консультаційну підтримку.
Мобільні реабілітаційні команди складаються з фахівців — фізичного терапевта та асистента фізичного терапевта, які під час виїздів:
- проводять від 3 до 12 сесій з реабілітації;
- за потреби забезпечують допоміжними засобами (ходунки, милиці, крісла колісні тощо);
- оцінюють житлові умови та дають рекомендації з адаптації;
- надають психосоціальну підтримку бенефіціарам й опікунам.
Фахівці працюють з людьми, які зазнали впливу війни, перенесли хвороби, отримали травми, пройшли складні операції або мають хронічні стани. Крім того, вони приділяють увагу тим, хто щодня підтримує близьких — навчають опікунів правильному догляду, дають практичні поради та відповідають на запитання.
Послуги з реабілітації можна отримати, звернувшись за номером гарячої лінії Українського Червоного Хреста 0 800 332 656.
Мобільні реабілітаційні команди — це більше, ніж фізична реабілітація; це підтримка, яка допомагає людям знову стати активними учасниками життя своїх громад!