6 професійних стандартів, які розробляються Центром розвитку медсестринства МОЗ України за участі Українського Червоного Хреста, передано на громадське обговорення
Другий квартал цього року став важливим етапом у розробці професійних стандартів для медсестринства, які будуть впроваджуватися в межах усієї України.
Український Червоний Хрест у співпраці з Норвезьким Червоним Хрестом і Міжнародною Федерацією Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежні партнери підтримали Центр розвитку медсестринства МОЗ України у сфері реалізації гуманітарної політики. Це дозволить зробити медичні послуги більш доступними, проводити профілактику захворювань, а також сприяти покращенню здоров’я населення.
На етапі підготовки сформовано перелік трудових функцій для кожної спеціальності. Також визначено компетентності, знання, уміння та навички; рівні автономії медичних сестер і братів; рівні професійних кваліфікацій; освітні вимоги для посади; можливості та шляхи професійного зростання. Окрім того, проводився постійний моніторинг показників участі та якості відповідей, велося інформування та мотивації учасників; залучалися експерти від різних областей.
VIIІ Всеукраїнський форум з медсестринства, який відбувся в травні, став майданчиком для ознайомлення медсестер з усієї України з напрацюваннями, а також обговорення стандартів з практикуючою спільнотою. Дані напрацювання використали в роботі експертні команди.
Наразі експертні групи презентували фінальні напрацювання документів представникам Міністерства охорони здоров’я України. Проєкти стандартів винесені на громадське обговорення на сайті МОЗ України.
Нагадуємо, що підготовлено пілот стандартів для медичних сестер і братів:
- з догляду за ранами;
- з паліативу;
- з реабілітації;
- загальної практики – сімейної медицини;
- старша медична сестра та старший медичний брат;
- з догляду за хворими вдома.
Наступний крок – погодження проєктів професійних стандартів і впровадження їх в Україні. Водночас, вже з серпня цього року заплановано запуск роботи експертних груп за вищезазначеними напрямами професійних стандартів.
Завдяки співпраці закладів охорони здоров’я, освітніх установ, професійних асоціацій та міжнародних партнерів створено підґрунтя для формування єдиної, науково обґрунтованої та практично орієнтованої системи професійних стандартів, яка відповідає сучасним потребам у сфері охорони здоров’я України на всіх рівнях.