Рятувальники Харківщини пройшли 48-годинний тренінг з надання першої допомоги від Українського Червоного Хреста
У Харківській області завершився черговий етап з серії спеціалізованих тренінгів «Перший на місці події», які для підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій України проводить Український Червоний Хрест. Упродовж 48 годин фахівці ДСНС України опановували критично важливі навички з надання першої допомоги у найскладніших умовах.
Заняття охоплювали реалістичні сценарії — від зупинки масивних кровотеч і серцево-легеневої реанімації до порятунку людей на місці ДТП, транспортування постраждалих і навіть надання допомоги під час пологів. Вчили також медичному сортуванню, швидкій оцінці стану поранених і алгоритмам дій у критичних ситуаціях.
«Ми навчаємо тих, хто першим приходить на допомогу. Бо саме перші хвилини вирішують, чи вдасться врятувати життя», — зазначає Надія Ямненко, майстер-тренер з першої допомоги Українського Червоного Хреста.
Такі тренінги проходять рятувальники у Запорізькій, Сумській, Кіровоградській, Миколаївській, Житомирській, Тернопільській, Хмельницькій, Волинській, Херсонській, Івано-Франківській, Закарпатській, Рівненській, Одеській та Харківській областях. За травень навчання пройшли вже 218 надзвичайників.
Кожен із учасників отримав сертифікат, а разом із ним — готовність діяти швидко, злагоджено й ефективно у найнебезпечніших обставинах. Адже під час війни навички першої допомоги — не лише про професіоналізм, а про щоденне збереження людських життів.