У Всесвітній день здоров’я Український Червоний Хрест наголошує на важливості турботи про здоров’я кожної людини

У Всесвітній день здоров’я Український Червоний Хрест наголошує на важливості турботи про здоров’я кожної людини

В умовах війни доступ до медичних послуг для тисяч українців залишається критично важливим питанням. Руйнування інфраструктури, обмежений доступ до медичних закладів, постійний стрес, а також необхідність підтримки літніх людей і осіб з інвалідністю через вимушений виїзд їхніх рідних — це лише частина викликів, з якими стикаються громадяни.

«Ми цінуємо кожне життя. Щодня ми докладаємо максимум зусиль, аби підсилювати діяльність державних структур у наданні первинної медичної допомоги та соціальних послуг, що забезпечують гідне життя для всіх українців», — зазначає генеральний директор Українського Червоного Хреста Максим Доценко.

Основні напрями діяльності Департаменту охорони здоров’я Українського Червоного Хреста:

  • Мобільні медичні бригади (ММБ)

83 мобільні медичні бригади Українського Червоного Хреста працює у 23 областях України. З початку повномасштабної війни надано майже 1 275 000 медичних послуг.

Команди, до складу яких входять сімейні лікарі, медичні сестри та водії, виїжджають у громади з обмеженим доступом до медичних послуг. Вони надають:

  • консультації лікаря;
  • первинний огляд;
  • вимірювання основних показників здоров’я;
  • видачу безрецептурних ліків згідно списку;
  • перенаправлення до профільних спеціалістів.

Графіки виїздів узгоджуються з Центрами первинної медико-санітарної допомоги та враховують потреби громад. Особливу увагу приділено дитячій ММБ у Рівненській області та мультидисциплінарній бригаді в Одеській області, яка спеціалізується на реабілітації та психосоціальній підтримці дітей із особливими потребами.

  • Догляд вдома


1 330 соціальних помічників надають підтримку 7 836 самотнім літнім людям та особам з інвалідністю у 23 областях України та місті Києві. Вони допомагають із особистою гігієною, закупівлею продуктів, ліків, виконують побутові завдання та супроводжують підопічних до лікаря.

Окрім цього, Український Червоний Хрест активно розвиває Клуби активного довголіття, що дозволяють людям похилого віку проводити активно час, знайти однодумців, займатися корисною діяльністю та відчувати безпеку.

  • Зміцнення здоров’я та профілактика захворювань (ЗЗПЗ)


Мета цього напряму — формування сімейних традицій здоров’я та підвищення обізнаності населення щодо:

  • профілактики захворювань;
  • здорового способу життя;
  • необхідності вакцинації;
  • донорства крові.

З початку року проведено понад 3 149 заходів. Консультанти з питань здоров’я та волонтери організовують індивідуальні консультації, групові зустрічі та практичні сесії для населення громад.

Адвокація розвитку медсестринства
Український Червоний Хрест разом із Міністерством охорони здоров’я України сприяє реформуванню медсестринства, зокрема розробці нових професійних стандартів відповідно до європейських норм. На разі здійснюється супровід процесу розробки та формування шести проектів професійних стандартів для фахівців з медсестринства, які будуть використовуватися для роботи всіх медичних закладів України та стануть основою для перегляду освітніх програм на всіх рівнях освіти.

Спільними зусиллями – до здорової нації!

Український Червоний Хрест продовжує допомагати тим, хто цього найбільше потребує, розширюючи спектр медичних і соціальних послуг навіть у найскладніших умовах. Завдяки підтримці міжнародних партнерів і волонтерів ми спільно працюємо над збереженням здоров’я та добробуту українців.