До Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки Український Червоний Хрест провів інформаційний захід
Сьогодні Україна — одна з найзамінованіших країн світу. Крім того, що міни й вибухонебезпечні предмети знаходяться на деокупованих територіях, так ще й несуть небезпеку всій країні, адже частини ракет чи БПЛА можна знайти в будь-якому куточку країни. Великою проблемою ще є й те, що для того, аби знешкодити усі вибухонебезпечні предмети в країні, знадобляться десятки років. Тож мінна небезпека – актуальна проблема, з якою стикаються українці.
Український Червоний Хрест працює над тим, аби проінформувати якомога більше людей про ризики й небезпеку мін й інших вибухонебезпечних предметів. Адже більшість нещасних подій трапляється через необізнаність — люди навіть запідозрити не могли, що то міг бути небезпечний предмет, або просто не знали, як безпечно діяти, аби не травматизуватися.
Напередодні 4 квітня — Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності, Департамент гуманітарного доступу та захисту Українського Червоного Хреста України провів інформаційний захід, присвячений підвищенню обізнаності щодо ризиків вибухонебезпечних предметів та правил безпечної поведінки.
До заходу долучилися представники Національної поліції України та Trinity Hub. Працівники правоохоронних органів розповіли про те, як запобігти неконтрольованому обігу зброї та які правила поведінки допомагають уникнути трагедій. Керівництво Trinity Hub поділилося досвідом роботи центру, що працює над відновленням і підтримкою людей, які постраждали від дії вибухонебезпечних предметів. Їхній досвід є надзвичайно цінним для формування комплексного підходу до реабілітації та допомоги.
Для всіх учасників була проведена інформаційна сесія щодо правил поводження у випадку виявлення підозрілих предметів.
Пам’ятайте: уважність, інформованість і обережність — це ваша безпека. Кожен з нас може зберегти життя — своє та ближніх.