У Києві відбувся семінар з питань соціально-економічного відновлення в Україні 2025-2026 рр

У Києві відбувся семінар з питань соціально-економічного відновлення в Україні 2025-2026 рр

Дводенний захід був організований Українським Червоним Хрестом спільно з Іспанським Червоним Хрестом з метою презентації проєктів, спрямованих на покращення соціально-економічної ситуації в України в умовах війни.

«Завдяки підтримці національних і міжнародних партнерів ми зможемо вибудувати новий шлях, який сприятиме відновленню країни. Ми докладемо максимум зусиль, щоб розвинути діяльність, яка відповідає в першу чергу потребам громад» – зазначив під час вступної промови заступник генерального директора Українського Червоного Хреста Ілля Клецьковський.

Війна стала викликом для внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій, які залишились без засобів до існування. Наразі 7 280 000 людей в Україні потребують підтримки у розвитку власного бізнесу, отаманні знань та навичок або відновленні підприємницької діяльності. Тому ми у співпраці з партнерами побудували план відновлення малого та середнього бізнесу серед найуразливіших категорій населення.

Основною метою зустрічі були:

  • ознайомлення з діяльністю та результатами відділу соціально-економічного відновлення;
  • обговорення можливостей співпраці з акцентом на програму «Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування». Зокрема відбулась презентація Дорожньої карти співпраці в рамках програми «Перезавантаження» та Громадського центру;
  • узгодження з партнерами довгострокової співпраці у сфері засобів до існування та посилення Єдиного плану Українського Червоного Хреста.

Керівники секторів мікро-економічних ініціатив (МЕІ), Підтримки Життєдіяльності в умовах НС і Інтеграція людського капіталу (програма «Перезавантаження») представили перспективи розвитку, спрямовані на:

  1. Зміцнення спроможності найбільш вразливих верств населення, а саме відновлення та захист громад через розвиток малої економічної діяльності та підприємництва.
  2. Допомогу вразливим домогосподарствам у їхньому соціально-економічному відновленні шляхом розвитку підприємництва, професійних навичок, підтримки малого бізнесу, покращення працевлаштування.
  3. Залучення співробітників і волонтерів Українського Червоного Хреста до розвитку та надання послуг із соціально-економічного відновлення.

Учасниками стали керівники напрямів Українського Червоного Хреста, залучені у відновленні та забезпеченні засобів до існування для населення України, а також представники Австрійського, Німецького, Данського, Шведського, Швейцарського, Італійського, Японського, Британського, Люксембурзького, Норвезького, Французького та Канадського Червоних Хрестів, а також партнерських організацій по Міжнародному Руху Товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.

Зустріч включала презентації, дискусії, обговорення та групову роботу, що допомогло визначити основні кроки, можливі труднощі та шляхи подолання викликів. Це дозволить покращити розвиток напрямів і надання допомогу людям, які прагнуть розвивати власну кар’єру та покращити економічну ситуації в громадах і цілому в країні.