На Херсонщині інформуємо людей про мінну небезпеку, зокрема навчаємо дітей розпізнавати небезпеку й правильно реагувати на неї, аби уникнути нещасних випадків
Фахівці Українського Червоного Хреста у Херсонській області регулярно проводять інформаційні зустрічі про ризики мін з мешканцями населених пунктів області. Людям розповідають про те, як може виглядати небезпечний предмет, де його можна випадково знайти і як діяти, аби унукнути загрози для життя. Велику увагу приділяють інформуванню дітей, адже природна допитливість дітей може коштувати життя малечі.
Так, нещодавно фахівці Українського Червоного Хреста провели заняття з мінної небезпеки для учнів початкової школи села Борозенське. Захід відбувся за сценарієм «Не іграшки: навчаємося розпізнавати і уникати небезпечних предметів». Під час зустрічі дітей ознайомили з основними ризиками, пов’язаними з вибухонебезпечними предметами, і правилами безпечної поведінки.
«Міна, незалежно від розміру, завжди несе небезпеку та може вибухнути в будь-який момент. Тому ми активно працюємо над підвищенням обізнаності людей про міни, зокрема дітей», – каже Антон Колосов, фахівець з мінної небезпеки Українського Червоного Хреста.
Основні знання, які фахівці намагаються передавати мешканцям Херсонської області – і дітям, і дорослим – це:
- помітили небезпечний підозрілий предмет — не чіпайте його, не підходьте, не панікуйте, а негайно телефонуйте 101 або 102;
- перебувайте лише на безпечних територіях та не гуляйте в місцях, де є будь-які позначення «Обережно, міни!».
Ми продовжуємо інформувати людей про ризики вибухонебезпечних предметів та безпечну поведінку при їх виявленні, адже ці знання можуть запобігти травматизму і нещасним випадкам, а часом й врятувати життя!