Для дітей із порушеним зором створили книжку з навичок надання першої допомогу

Для дітей із порушеним зором створили книжку з навичок надання першої допомогу

Команда Департаменту першої допомоги Українського Червоного Хреста у співпраці з благодійним фондом “Здоров’я майбутнього” розробив книжку про першу допомогу для дітей із порушеннями зору. Книга має збільшений текст, який весь написаний шрифтом Брайля, що дозволяє їй бути універсальною й однаково корисною для дітей як з відсутністю зору, так і з різним ступенем його порушення.

На презентації книги були присутні дівчата-підлітки, учасниці проєкту Girl Power від реабілітаційного центру Трініті Хаб, а також усі охочі. Інструктори Українського Червоного Хреста провели майстер-клас з першої допомоги для учасників заходу та розповіли алгоритм надання першої допомоги і дії у різних загрозливих для життя ситуаціях — кровотечах, втраті свідомості, травмах, опіках тощо. Представники фонду “Здоровʼя майбутнього” також влаштували для дітей вікторину з подарунками.

«Український Червоний Хрест вже другий рік співпрацює з благодійним фондом “Здоров’я майбутнього”, – ділиться Надія Ямненко, майстер-тренер з першої допомоги та керівниця Департаменту першої допомоги Українського Червоного Хреста. – Виникла ідея створити для дітей книжку, яка б навчила їх розпізнавати небезпеку для здоровʼя та розповіла б, як правильно надавати першу допомогу до приїзду медиків. Адже ми знаємо, що сьогодні, кожен має бути готовим надати першу допомогу. І ці знання ми робимо доступними кожному, адаптуючи їх до різних вікових груп та людей з інвалідністю».

«Це унікальна книга, адже її аналогів саме для дітей із порушеннями зору немає, – розповідає директорка фонду “Здоровʼя майбутнього” Вікторія Карасьова. – У ній описані найбільш розповсюджені ситуації, які можуть статися з дитиною. Наприклад, опіки, обмороження, травми мʼяких тканин тощо».

Також команда Українського Червоного Хреста адаптувала вміст колективних аптечок першої допомоги та передала їх реабілітаційному центру Трініті Хаб. Аптечки адаптовані таким чином, аби людина з вадами зору могла розпізнати її вміст і використати за призначенням.