Майже 230 000 людей проінформовано Українським Червоним Хрестом про мінну небезпеку
Мінна небезпека залишається серйозною загрозою під час війни в Україні. Саме тому Український Червоний Хрест зосередив свою роботу на інформуванні населення про вибухонебезпечні предмети та правила безпечної поведінки.
Ще з 2015 року Український Червоний Хрест реалізує проєкти із інформування щодо мінної небезпеки. З початком повномасштабного вторгнення ця ініціатива стала особливо актуальною, адже отримані знання та навички напряму рятують життя. Починаючи з грудня 2022 року, організація приділяє цьому напрямку ще більше уваги.
За час повномасштабного вторгнення Український Червоний Хрест провів близько 12 000 інформаційних сесій у всіх регіонах країни, охопивши понад 230 000 людей, зокрема 136 448 дітей. До проведення цих заходів долучилося 106 інструкторів, і їхня кількість постійно зростає. Організація також розробила та поширила інформаційні матеріали — буклети й стенди для навчальних закладів, які пояснюють, як діяти у разі виявлення мін чи інших небезпечних предметів.
В багатьох регіонах регулярно проводяться тренінги для нових інструкторів-волонтерів. Після навчання вони отримують необхідні знання та практичні навички, щоб інформувати населення про мінну небезпеку. Під час інформаційних сесій учасникам пояснюють, як розпізнати вибухонебезпечні предмети, яких вони можуть бути форм, розмірів чи кольорів, а також як діяти у разі їх виявлення. Для дітей розроблені спеціальні ігрові заняття, що сприяють кращому засвоєнню матеріалу.
Основні правила, які навчають інструктори: зупинитися, не панікувати, не торкатися підозрілого предмета, повідомити про нього за телефонами 101 або 102. Окрім цього, обговорюються ситуації, які можуть неочевидно становити ризик, наприклад, небезпека маскування вибухівки під звичайні предмети чи заборона здачі мін на металобрухт. Інструктори також розвіюють міфи про можливість самостійного розмінування, які часто демонструються у фільмах.
Ця діяльність спрямована на підвищення обізнаності населення та зменшення кількості травмувань серед цивільних громадян. Інструктори Українського Червоного Хреста докладають усіх зусиль, щоб зробити життя в Україні безпечнішим.