18 фахівців Служби розшуку та 19 волонтерів з відновлення родинних зв’язків Українського Червоного Хреста працюють практично по всій території Україні
Кількість звернень з питань розшуку та відновлення родинних зв’язків до Українського Червоного Хреста зросла від початку повномасштабної війни в Україні
«Наразі сотні українських батьків, дружин та дітей щодня чекають на повернення додому своїх рідних. І наше завдання – допомогти їм у цьому», – Ірина Царюк, керівник Служби розшуку Українського Червоного Хреста.
Для оперативного реагування на запити людей, чиї рідні зникли безвісти через війну в Україні або полонених, 18 фахівців Служби розшуку та 19 волонтерів з відновлення родинних зв’язків Українського Червоного Хреста працюють практично по всій території Україні. Діяльність волонтерів відновлення родинних зв’язків впроваджується за підтримки Британського Червоного Хреста.
Наша команда підтримує прямий контакт з родинами, чиї близькі зникли безвісти: організовує соціалізуючі зустрічі та групи підтримки, надає гуманітарну допомогу, консультує щодо отримання державної допомоги та передачі справ до відповідних органів. Окрім того, мешканці з усієї України можуть звернутися з питань розшуку на гарячу лінію Українського Червоного Хреста.
Від початку повномасштабної війни в Україні волонтерами і співробітниками Служби розшуку Українського Червоного Хреста в областях:
- здійснено 36 727 контактів з родинами зниклих безвісти/полонених;
- 3 199 родин зниклих безвісти/полонених з числа найбільш потребуючих отримали допомогу від Українського Червоного Хреста по програмах гуманітарної допомоги для вразливих категорій населення в регіонах.
«До нас надходять запити з різними історіями, які об’єднує одне – трагедія родинної розлуки. Ми не можемо залишатись байдужими до звернень зі словами: “Ви – наша остання надія! “, “Допоможіть знайти…”. Також звучать слова подяки: “Дякуємо за те, що ви є, і за те, що ви зробили для нас!”. Сотні листів отримала Службу розшуку Українського Червоного Хреста від початку повномасштабного вторгнення. У кожному з них – прохання, розпач, біль втрати та віра в нашу допомогу. Це мотивує нас ще більше допомагати людям, які цього потребують», – зазначає Ірина Царюк.