У Києві підписано Маніфест про створення Альянсу українських організацій громадянського суспільства

У Києві підписано Маніфест про створення Альянсу українських організацій громадянського суспільства

Наразі 13 організацій громадянського суспільства об’єднали зусилля, щоб реагувати на наслідки війни і долати гуманітарну кризу.

Ініціаторами створення Альянсу стала група організацій МБФ «Карітас України», Український Червоний Хрест, Благодійний фонд «Право на захист».

Члени Альянсу визначили широкі сфери спільного інтересу: колективний, сильніший голос українського громадянського суспільства у міжнародному співтоваристві, полегшення доступу українських ОГС до інформації та фінансування, розвиток робочого партнерства з українським урядом та побудова мосту між національними та місцевими організаціями в Україні.

Протягом повномасштабного вторгнення саме організації громадянського суспільства (ОГС) відіграли значну лідерську роль у практичному реагуванні, особливо у перші місяці війни, виявили свою спроможність діяти швидко, ефективно, використовуючи напрацьовані горизонтальні зв’язки, та спільно з місцевою та національною владою долати виклики та відповідати на потреби населення.

Максим Доценко, генеральний директор Національного комітету Товариства Червоного Хреста України:

«Вже понад півтора року ми знаходимось у стані війни. І як показала практика, саме українські місцеві організації є найпершими, хто приходить на допомогу українцям та всім, хто постраждав від війни. Українські організації — це вихідці з локальних громад, які знають і розуміють потребу населення на місцях, наприклад, 200 осередків Українського Червоного Хреста знаходиться по всій Україні».

Григорій Селещук директор з гуманітарного реагування БФ «Карітас Україна» зазначив:

«За останні місяці гуманітарні організації такі як «Карітас Україна», Український Червоний Хрест, «Право на захист» та інші пройшли досить важливий шлях. Протягом цього часу ми об’єднували наші зусилля у напрямку надання гуманітарної допомоги населенню. Наразі нам важливо знайти та напрацювати спільний план розвитку та допомоги людям, що постраждали від війни».

«Ця ініціатива є унікальною, оскільки її ціль — розбудова мережі на регіональному, національному рівнях з міцними та ефективними партнерськими зв’язками. Це об’єднає як великі всеукраїнські організації, так і організації на рівні регіонів, дозволить плідно співпрацювати українським громадським організаціям по всій Україні. Ми вітаємо громадянський сектор з народженням нової й дуже потрібної мережі. Сподіваюсь, що це допоможемо народу України в подоланні наслідків війни», — зазначив Олександр Галкін президент Благодійного Фонду «Право на захист».


Війна триває і реагування на гуманітарну кризу має змінитися і стати більш структурованим та витривалим.  Роль українських неурядових організацій у гуманітарному реагуванні має бути зміцнена.

Share this post