Жовтень – місяць психічного здоров’я в Червоному Хресті

Жовтень – місяць психічного здоров’я в Червоному Хресті

10 жовтня по всьому світу віддзначають Всесвітній день психічного здоров’я. Цей день запропонований Всесвітньою організацією охорони здоров’я для підвищення рівня обізнаності про проблеми психічного здоров’я та мобілізації зусиль на підтримку кращого психічного здоров’я.

Вперше його відзначали 10 жовтня 1992 року за рішенням Всесвітньої федерації психічного здоров’я (World Federation for Mental Health) за підтримки ВООЗ.

Згідно визначенню ВООЗ психічне здоров’я як стан благополуччя, в якому людина реалізує свої здібності, може протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок в свою спільноту. Таким чином психічне здоров’я є основою благополуччя людини і ефективного функціонування спільноти.

Тема психічного здоровя особливо актуальна в умовах COVID-19, адже пандемія стала значним негативним фактором для психічного здоров’я населення, яка порушила звичне життя мільярдів людей в світі.

Цього року задля привернення уваги до питань психічного здоровя 5 та 6 жовтня в Парижі, Франція. Був проведений Всесвітній саміт з питань психічного здоров’я!

У саміті взяли участь політики, міжнародні організації, медичні працівники, експерти та представники громадянського суспільства, також фонди та відомі вчені, які мали на меті посилити міжнародні зусилля щодо підтримки психічного здоров’я, адвокувати повагу до гідності людей і права на отримання послуг психічного здоров’я.

Товариство Червоного Хреста України також буде активно долучатись до поширення знань про психічне здоровя серед населення і саме з цією метою жовтень – оголошується місяцем інформування про психічне здоровя. Таким чином, протягом місяця в регіонах України, в тому числі в Львівській, Вінницькій, Луганській, Донецькій областях будуть проведені заходи з метою інформування про потребу турботи про власне психічне здоровя. Окрім того, планується серія статей про те, що таке взагалі психічне здоров‘я і чому ми про нього говоримо, як потурбуватись про себе, як підтримати своїх рідних в умовах пандемії, що таке психоедукація і чому Товариство Червоного Хреста України здійснює таку діяльність, як говорити про психічне здоров’я зі своїми дітьми та як підтримати волонтерів та співробітників Товариства.

Закликаємо всі регіони підтримати ініціативу і долучитись до активного розповсюдження інформації про потребу в турботі про власне психічне здоровя в Україні.

Share this post